Safonov PSJda asosiy darvozabon bo‘lishni istaydi
Rossiyalik darvozabon Matvey Safonov Fransiyaning PSJ klubidagi o‘yin amaliyoti haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘zidan nimalar talab qilinishini yaxshi tushunishini, shuning uchun o‘zining qobiliyatini isbotlashga harakat qilayotganini aytdi. Safonov o‘ziga darvoza oldida ishonch bildirilishini xohlaydi va bunga munosib ekanligini ko‘rsatmoqchi.
Eslatib o‘tamiz, yozgi transfer oynasida Parijning mashhur jamoasi Gianluigi Donnarumma bilan xayrlashdi. Uning o‘rniga Fransiya terma jamoasi darvozaboni Lyuka Shevalye kelib qo‘shildi.
Matvey Safonov 2024-yil yozida PSJga qo‘shilgan va uning amaldagi shartnomasi 2029-yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan. U klubda o‘z o‘rnini mustahkamlash va ishonchni qozonish uchun tinimsiz harakat qilmoqda.
Bu esa uning kelajakdagi faoliyati uchun muhim ahamiyatga ega. Safonovning maqsadi PSJ darvozasida asosiy o‘rin egallashdir.

Сафонов хочет стать основным вратарём в ПСЖ
Российский вратарь Матвей Сафонов высказался о своей игровой практике в клубе ПСЖ во Франции. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал, что хорошо понимает, что от него требуется, поэтому старается доказать свои способности. Сафонов хочет, чтобы ему доверяли у ворот и показать, что он этого заслуживает.
Напомним, что в летнее трансферное окно парижская знаменитая команда рассталась с Джанлуиджи Доннаруммой. На его место пришёл вратарь сборной Франции Лука Шевалье.
Матвей Сафонов присоединился к ПСЖ летом 2024 года, и его действующий контракт рассчитан до середины 2029 года. Он неустанно работает, чтобы укрепить своё место в клубе и завоевать доверие.
Это имеет важное значение для его будущей карьеры. Цель Сафонова — занять основное место в воротах ПСЖ.