Mbappe o‘zini hech qachon shoh deb hisoblamaydi
Madridning "Real" jamoasi va Fransiya milliy terma jamoasi hujumchisi Kilian Mbappe o‘z mavqeidan kelib chiqib hech qachon o‘zini shohdek his qilmaganini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U futbolchilik faoliyati davomida ko‘p pul ishlash baxtiga muyassar bo‘lgan bo‘lsa-da, hech qachon unga hamma narsada "ha" deyilishini yoki to‘liq erkinlik berilishini his qilmaganini ta’kidladi. Mbappe L’Equipe nashriga bergan intervyusida o‘zining shaxsiy pozitsiyasi haqida fikr bildirdi.
Hozirgi Ispaniya chempionatida u "Real" safida uchta o‘yinda uchta gol urishga muvaffaq bo‘ldi. Uning jamoasi turnir jadvalida yetakchi o‘rinni egallab, to‘plagan 9 ochkosi bilan birinchi pog‘onada bormoqda.
Yaqinda Mbappe Fransiya milliy terma jamoasi tarixidagi eng yaxshi to‘purarlar ro‘yxatida ikkinchi o‘ringa ko‘tarildi. Milliy jamoadagi hisobida 52 ta gol bor, bu ko‘rsatkich bo‘yicha faqat Olivier Jiru undan oldinda, u 57 ta gol urgan.

Mbappe никогда не считает себя королём
Нападающий мадридского "Реала" и сборной Франции Килиан Мбаппе заявил, что никогда не считал себя королём, исходя из своего положения. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Хотя он и имел счастье заработать много денег за время своей футбольной карьеры, он подчеркнул, что никогда не чувствовал, что ему говорят "да" во всём или что ему предоставлена полная свобода. В интервью изданию L’Equipe Мбаппе высказался о своей личной позиции.
В нынешнем чемпионате Испании он сумел забить три гола в трёх матчах за "Реал". Его команда занимает лидирующую позицию в турнирной таблице, набрав 9 очков и находясь на первом месте.
Недавно Мбаппе поднялся на второе место в списке лучших бомбардиров в истории сборной Франции. В национальной команде у него 52 гола, и по этому показателю его опережает только Оливье Жиру, забивший 57 мячей.