Otamendi terma jamoada saralashda qatnashmaydi
Jahon chempioni bo‘lgan argentinaliklar navbatdagi jahon chempionatiga saralash bosqichidagi ishtirokini muvaffaqiyatsiz yakunladilar. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ular Ekvador terma jamoasiga 0:1 hisobida mag‘lub bo‘lishdi. Bu, ehtimol, Lionel Messining terma jamoa safidagi so‘nggi o‘yini bo‘ldi.
Shuningdek, himoyachi Nikolas Otamendi ham terma jamoa uchun saralash bosqichlarida bundan keyin maydonga tushmasligini e’lon qildi. U yaqinlashayotgan jahon chempionatini terma jamoa uchun oxirgi musobaqasi deb hisoblamoqda.
Otamendi 2009 yilda terma jamoa safida ilk marotaba maydonga tushgan. U o‘zining so‘zlarida, mag‘lubiyatga qaramay, jamoa bilan faxrlanishini ta’kidladi va bu saralash bosqichi uning terma jamoa uchun so‘nggi imkoniyati ekanligini bildirdi.
Ushbu voqealar argentinalik futbolchilar va ularning muxlislari uchun muhim burilish nuqtasi hisoblanadi. Terma jamoaning kelajagi va yangi avlod futbolchilarining chiqishi endi ko‘pchilikning e’tibor markazida turibdi.

Отаменди не будет участвовать в отборе в национальную сборную
Аргентинцы, ставшие чемпионами мира, неудачно завершили своё участие в отборочном этапе следующего чемпионата мира. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Они проиграли сборной Эквадора со счётом 0:1. Это, вероятно, был последний матч Лионеля Месси в составе сборной.
Также защитник Николас Отаменди объявил, что больше не будет выходить на поле за сборную в отборочных матчах. Он считает приближающийся чемпионат мира своим последним турниром в составе сборной.
Отаменди впервые вышел на поле в составе сборной в 2009 году. В своих словах он подчеркнул, что, несмотря на поражение, гордится командой и отметил, что этот отборочный этап — его последний шанс выступить за сборную.
Эти события являются важным поворотным моментом для аргентинских футболистов и их болельщиков. Будущее сборной и появление нового поколения игроков теперь находятся в центре внимания многих.