Abramovich Yevropa sanksiyalariga qarshi yutqazdi
Sobiq «Chelsi» klubi egasi Roman Abramovich Yevropa Ittifoqining sanksiyalariga qarshi kurashda mag‘lub bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Abramovich 2022 yildan beri sanksiyalar ostida edi. Ushbu qarorni qabul qilganlar tadbirkor o‘z boyligini Rossiya prezidenti Vladimir Putinning ta’siri orqali orttirganini ta’kidlagan.
Umuman olganda, Abramovich Yevropada siyosiy bosim ostiga tushdi. Abramovich Yevropa Ittifoqi Oliy sudiga murojaat qilib, aktivlarini muzlatishni bekor qilish va mamlakatga kirish taqiqini olib tashlashni so‘radi.
Sobiq «Chelsi» egasi Yevropa Ittifoqi vaziyatni noto‘g‘ri baholaganini aytib, obro‘ga yetkazilgan zarar uchun kompensatsiya talab qildi. Biroq, sud Abramovichning da’vosini rad etdi va sanksiyalarni zarur va to‘g‘ri deb topdi.

Абрамович проиграл европейским санкциям
Бывший владелец клуба «Челси» Роман Абрамович проиграл борьбу с санкциями Европейского Союза. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Абрамович находится под санкциями с 2022 года. Те, кто приняли это решение, подчеркнули, что предприниматель приобрёл своё состояние под влиянием президента России Владимира Путина.
В целом, Абрамович оказался под политическим давлением в Европе. Он обратился в Верховный суд Европейского Союза с просьбой отменить заморозку своих активов и снять запрет на въезд в страну.
Бывший владелец «Челси» заявил, что Европейский Союз неверно оценил ситуацию и потребовал компенсацию за нанесённый ущерб репутации. Однако суд отклонил иск Абрамовича и признал санкции необходимыми и обоснованными.