Madridning "Real" jamoasi va Fransiya terma jamoasi hujumchisi Kilian Mbappe futbol haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U futbol muxlislariga sahnada bo‘layotgan voqealardan bexabar holda shoudan bahramand bo‘lishlari omad ekanini aytdi. Mbappe so‘zlariga ko‘ra, agar u futbolga bo‘lgan ishtiyoqga ega bo‘lmasa, bu sport turi unga yoqmas edi.
U hech qachon o‘z farzandini futbol olamiga kirishga undamasligini ta’kidladi. Hozirgi mavsumda 26 yoshli futbolchi 3 ta o‘yinda 3 ta gol urdi.
9 sentabr kuni Mbappe Fransiya terma jamoasining eng yaxshi to‘purarlar ro‘yxatida 52 ta gol bilan ikkinchi o‘ringa ko‘tarildi. Birinchi o‘rinda esa 57 ta gol bilan Olivye Jiru turibdi.
Bu ma’lumotlar L’Equipe nashri tomonidan taqdim etildi. Mbappe futbolga bo‘lgan muhabbatining uning faoliyatida katta ahamiyatga ega ekanini ta’kidladi.

Мбаппе: Болельщики удачно наслаждаются футбольным шоу
Нападающий мадридского "Реала" и сборной Франции Килиан Мбаппе поделился своими мыслями о футболе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что для футбольных болельщиков — это удача наслаждаться шоу, не зная, что происходит на сцене. По словам Мбаппе, если бы у него не было страсти к футболу, этот вид спорта ему бы не нравился.
Он подчеркнул, что никогда не станет заставлять своих детей входить в мир футбола. В текущем сезоне 26-летний футболист забил 3 гола в 3 матчах.
9 сентября Мбаппе поднялся на второе место в списке лучших бомбардиров сборной Франции с 52 голами. На первом месте с 57 голами находится Оливье Жиру.
Эти данные предоставлены изданием L’Equipe. Мбаппе подчеркнул, что любовь к футболу играет большую роль в его карьере.