Sobiq «Liverpul» yarim himoyachisi, hozirda «Bazel» jamoasida o‘ynayotgan Jerdan Shakiri faoliyati davomida eng yaxshi murabbiy haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘zining karerasida taktikasi va o‘yinni tashkil etish bo‘yicha birinchi o‘rinda Pep Gvardiolani ko‘rsatdi. Shakiri aytishicha, Gvardiola Myunxenda inqilob qilishni maqsad qilgan va o‘z g‘oyalarini muvaffaqiyatli amalga oshirgan.
Shuningdek, u boshqa davr mutaxassisi hisoblangan Xitsfeldni ham alohida ta’kidladi. 33 yoshli shveysariyalik futbolchi Gazzetta dello Sport nashriga bergan intervyusida shunday dedi.
Jerdan Shakiri o‘tgan yili «Bazel» klubiga o‘tgan. Yevropada esa u «Bavariya», «Liverpul», «Inter» va boshqa jamoalarda faoliyat yuritgan.
Uning tajribasi va ko‘p yillik o‘yin amaliyoti unga murabbiylar orasida eng yaxshi nomzodlarni tanlash imkonini berdi. Shakiri futbol sohasida o‘zining bilim va tajribasini doimiy ravishda oshirib bormoqda.

Шакири назвал лучшего тренера в своей карьере
Бывший полузащитник «Ливерпуля», ныне играющий за команду «Базель», Джердан Шакири высказался о лучшем тренере в своей карьере. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он назвал Пепа Гвардиолу лидером по тактике и организации игры в своей карьере. По словам Шакири, Гвардиола поставил перед собой цель совершить революцию в Мюнхене и успешно реализовал свои идеи.
Также он особо отметил Хитцфельда, специалиста другого периода. 33-летний швейцарский футболист рассказал об этом в интервью изданию Gazzetta dello Sport.
Джердан Шакири перешёл в клуб «Базель» в прошлом году. В Европе он также выступал за «Баварию», «Ливерпуль», «Интер» и другие команды.
Его опыт и многолетняя игровая практика позволили ему выбирать лучших кандидатов среди тренеров. Шакири постоянно повышает свои знания и опыт в футбольной сфере.