Braziliyalik hujumchi Neymar "Santosa" jamoasida o‘ynagan paytlarida, Lionel Messi bilan "PSJ" jamoasida birga bo‘lgan voqeani esladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Neymarning so‘zlariga ko‘ra, u "PSJ"da bir safar Messidan penalti zarbasini urishni so‘ragan, biroq Messi bunga rozi bo‘lmagan va: "Yo‘q, men buni qilish uchun emasman. Yoki o‘zing ur, yoki Mbappenga ber", deb javob bergan.
Messi hech qanday munozara qilmagan va juda osoyishta inson ekanligi ta’kidlangan. Neymar 2017 yildan 2023 yilgacha "PSJ"da o‘ynagan, Messi esa 2021 yildan 2023 yilgacha shu jamoada faoliyat yuritgan.
Ular "PSJ"ga kelishdan oldin "Barselona"da ham birga o‘ynashgan va juda yaqin do‘stlar hisoblanadi. Hozirda 38 yoshli Messi Amerika Qo‘shma Shtatlaridagi "Inter Mayami" klubida faoliyat olib bormoqda.
Neymar va Messi o‘rtasidagi do‘stlik va jamoaviy hamkorlik sport olamida ko‘plab muxlislar tomonidan yuqori baholanadi.

Неймар: Месси отказался бить пенальти в ПСЖ
Бразильский нападающий Неймар вспомнил случай, когда он играл в команде «Сантос», а также о времени, проведённом вместе с Лионелем Месси в «ПСЖ». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Неймара, однажды в «ПСЖ» он попросил Месси пробить пенальти, но Месси отказался и ответил: «Нет, я не для этого здесь. Либо ты бьёшь, либо передай Мбаппе».
Отмечается, что Месси не стал спорить и является очень спокойным человеком. Неймар играл в «ПСЖ» с 2017 по 2023 год, а Месси — с 2021 по 2023 год.
До прихода в «ПСЖ» они также играли вместе в «Барселоне» и считаются очень близкими друзьями. В настоящее время 38-летний Месси выступает за клуб «Интер Майами» в Соединённых Штатах Америки.
Дружба и командное сотрудничество между Неймаром и Месси высоко ценятся многими поклонниками в спортивном мире.