Barcelona jamoasining yarim himoyachisi Fermin Lopesning klubda qolishiga sabab bo‘lgan omillar haqida ma’lumotlar paydo bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yozgi transfer oynasida Londonning Chelsea klubi ispan futbolchisini sotib olishga harakat qilgan. Diario Sport nashrining xabar berishicha, Lopes Barcelona jamoasini tark etish masalasida ikkilanib yurgan.
U klubda qolish haqidagi yakuniy qarorini bosh murabbiy Hans-Diter Flik bilan suhbatdan so‘ng qabul qilgan. Suhbat davomida Lopes o‘tgan mavsumda o‘zini yetarlicha qadrlanmaganini tan olgan, bu fikrga murabbiy ham qo‘shilgan.
Shunga qaramay, Flik Lopesning jamoa uchun juda muhim o‘yinchi ekanligini ta’kidlagan. Hozirgi mavsumda 22 yoshli Lopes Ispaniya chempionatining ikki o‘yinida maydonga tushgan, ammo samarali harakatlari bilan ajralib qolmagan.

Фермин Лопес решил остаться в команде Барселона
Появилась информация о причинах, по которым полузащитник Барселоны Фермин Лопес решил остаться в клубе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В летнее трансферное окно лондонский клуб Челси пытался приобрести испанского футболиста. По данным издания Diario Sport, Лопес колебался по поводу ухода из Барселоны.
Он принял окончательное решение остаться в клубе после разговора с главным тренером Ханс-Дитером Фликом. В ходе беседы Лопес признал, что в прошлом сезоне его недостаточно ценили, с этим мнением согласился и тренер.
Тем не менее, Флик подчеркнул, что Лопес является очень важным игроком для команды. В текущем сезоне 22-летний Лопес сыграл в двух матчах чемпионата Испании, однако не выделился результативными действиями.