Desham Konening Fransiya termasidagi o‘rnini ta’kidladi
Fransiya terma jamoasi bosh murabbiyi Didye Desham "Roma" klubi yarim himoyachisi Manu Konening milliy jamoadagi o‘yinlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U jamoaning matbuot anjumanida Konening joriy mavsumda "Roma" safida juda yaxshi o‘yin ko‘rsatayotganini ta’kidladi. Har bir mashg‘ulotda uning jamoa uchun ahamiyati ortib borayotgani aytildi.
Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, Manu Konening to‘pni qaytarishdagi samaradorligi yuqori baholanmoqda. O‘tgan mavsumda Konening Rim klubidagi o‘yinlar soni 45 ta bo‘lib, u ikki gol urdi va uchta golga uzatma berdi.
Shu yil sentabr oyidagi xalqaro tanaffusda Fransiya terma jamoasi Jahon chempionati saralash bosqichida ikkita o‘yinda maydonga tushdi. Desham jamoasi Ukraina va Islandiya terma jamoalarini mos ravishda 2:0 va 2:1 hisobida mag‘lub etdi.

Дешам подчеркнул роль Коне в сборной Франции
Главный тренер сборной Франции Дидье Дешам высказался о выступлениях полузащитника клуба "Рома" Ману Коне в национальной команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На пресс-конференции команды он отметил, что Коне в этом сезоне показывает очень хорошую игру за "Рому". Было сказано, что с каждым тренировочным занятием его значение для команды растет.
По словам тренера, эффективность Ману Коне в отборе мяча оценивается высоко. В прошлом сезоне Коне провел 45 матчей за римский клуб, забил два гола и отдал три результативные передачи.
В сентябрьский международный перерыв этого года сборная Франции провела два матча в отборочном этапе чемпионата мира. Команда Дешама победила сборные Украины и Исландии со счетом 2:0 и 2:1 соответственно.