Tyago Almada uch hafta maydonda bo‘lmaydi
Hujumchi yarim himoyachi Tyago Almada Argentina terma jamoasining Ekvadorga qarshi so‘nggi o‘yinida maydonga tushmadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
“Atletiko” klubiga qaytgach, 24 yoshli futbolchi tibbiy ko‘rikdan o‘tdi. Tekshiruv natijasida mushak jarohati aniqlanib, Almada kamida uch hafta davomida maydonga tusha olmasligi ma’lum bo‘ldi.
Bu haqda Marca nashri o‘z manbalariga tayanib xabar berdi. Ehtimol, Tyago Almada “Atletiko” tarkibiga milliy terma jamoalar o‘yinlari uchun oktyabr oyidagi tanaffusdan keyin qaytadi.
Ispaniyaning La Liga chempionatida o‘tkazilgan so‘nggi uch turda Almada hech qanday gol yoki assist qayd etmagan. Hozirda “Atletiko” jamoasi turnir jadvalida 17-o‘rinda joylashgan bo‘lib, 2 ochkoga ega.
Jamoa mavsum davomida o‘z o‘yinini yaxshilashga intilmoqda va Almadaning sog‘lig‘i tiklangach, maydonga qaytishi muhim ahamiyatga ega hisoblanadi.

Тьяго Альмада не будет на поле три недели
Нападающий полузащитник Тьяго Альмада не вышел на поле в последнем матче сборной Аргентины против Эквадора. Об этом сообщил Euro-football.ru.
После возвращения в клуб «Атлетико» 24-летний футболист прошёл медицинское обследование. По результатам проверки было выявлено мышечное повреждение, и стало известно, что Альмада не сможет выходить на поле как минимум три недели.
Об этом сообщил источник издания Marca. Вероятно, Тьяго Альмада вернётся в состав «Атлетико» после октябрьской паузы, связанной с матчами национальных сборных.
В последних трёх турах чемпионата Испании Ла Лига Альмада не отметился ни голами, ни результативными передачами. В настоящее время команда «Атлетико» занимает 17-е место в турнирной таблице, имея 2 очка.
Команда стремится улучшить свою игру в течение сезона, и возвращение Альмады на поле после восстановления здоровья имеет важное значение.