Bellingem Realga qarshi o‘yinda maydonda bo‘lmaydi
Madridning “Real” jamoasining yarim himoyachisi Jud Bellingem yaqinlashib kelayotgan “Real Sosyedad”ga qarshi o‘yinni o‘tkazib yuboradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi yelka jarohatidan keyingi tiklanish jarayonini yakunlagan bo‘lsa-da, murabbiy Xabi Alonso uning sog‘lig‘ini xavf ostiga qo‘yishni istamayapti. Jurnalist Mario Kortexananing xabar berishicha, Bellingem La Liga doirasidagi ushbu o‘yinga yetarlicha tayyor holda chiqa olmaydi.
Shuning uchun “Real” jamoasi yulduz yarim himoyachisiz maydonga tushadi. Bundan tashqari, hujumchi Endrik hamda chap himoyachi Ferlan Mendi ham maydonga qaytishga tayyor emas.
“Real Sosyedad” va “Real” Madrid o‘rtasidagi uchrashuv shanba kuni bo‘lib o‘tadi va Moskva vaqti bilan soat 17:15da boshlanadi. Ushbu o‘yin jamoalar uchun muhim hisoblanadi va muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutilyapti.

Bellingem не сыграет в матче против Реала
Полузащитник мадридского «Реала» Джуд Беллингем пропустит предстоящий матч против «Реал Сосьедада». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Хотя футболист завершил процесс восстановления после травмы плеча, тренер Хаби Алонсо не хочет рисковать его здоровьем. По информации журналиста Марио Кортеханы, Беллингем не будет достаточно готов к этой игре в рамках Ла Лиги.
Поэтому команда «Реал» выйдет на поле без своего звездного полузащитника. Кроме того, нападающий Эндерик и левый защитник Ферлан Менди также не готовы вернуться на поле.
Встреча между «Реал Сосьедад» и мадридским «Реалом» состоится в субботу и начнется в 17:15 по московскому времени. Эта игра важна для обеих команд и с большим интересом ожидается болельщиками.