«Gamburg» jamoasining bosh murabbiyi Merlin Poltsin yaqinlashib kelayotgan raqib – «Bavariya» haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoalar Bundesliganing uchinchi turida uchrashadi. O‘yin shanba kuni bo‘lib o‘tadi va Moskva vaqti bilan soat 19:30 da boshlanadi.
Poltsinning so‘zlariga ko‘ra, ular favorit hisoblanmasalar ham, yaxshi o‘yin ko‘rsatib, muvaffaqiyatga erishishni maqsad qilgan. Ularning jamoasi raqobatbardosh va kuchli hisoblanadi.
Bu o‘yin ular uchun alohida ahamiyatga ega, chunki ularga Germaniyaning eng kuchli jamoasi va Yevropaning eng yaxshi klublaridan biri qarshi turadi. Poltsin shuningdek, shaxsan Vinson Kompani bilan tanishishdan mamnun bo‘lishini aytdi.
U yosh murabbiy sifatida Kompani doimo o‘rnak bo‘lganini ta’kidladi. Hozirgi vaqtda «Bavariya» ikki turdan so‘ng oltita ochko jamg‘argan bo‘lsa, «Gamburg»ning hisobida bitta ochko mavjud.

Полцин: Бавария сильна, но мы готовы
Главный тренер команды «Гамбург» Мерлин Полцин поделился своими мыслями о предстоящем сопернике – «Баварии». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команды встретятся в третьем туре Бундеслиги. Матч состоится в субботу и начнётся в 19:30 по московскому времени.
По словам Полцина, хотя они и не считаются фаворитами, они нацелены показать хорошую игру и добиться успеха. Их команда конкурентоспособна и сильна.
Эта игра имеет для них особое значение, так как им предстоит встретиться с самой сильной командой Германии и одним из лучших клубов Европы. Полцин также отметил, что лично будет рад познакомиться с Винсоном Компани.
Он подчеркнул, что как молодой тренер Компани всегда был для него примером. В настоящее время «Бавария» после двух туров набрала шесть очков, а у «Гамбурга» одно очко.