Ispaniya termasida klublar do‘stona munosabatda
Ispaniya milliy terma jamoasida o‘zaro munosabatlar haqida «Barselona» klubi hujumchisi Lamin Yamal fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U jamoadagi boshqa yirik klublar, xususan «Real» va «Atletiko» vakillari bilan yaxshi aloqalar mavjudligini ta’kidladi. Yamalning so‘zlariga ko‘ra, terma jamoada barcha futbolchilar o‘zaro do‘stona munosabatda bo‘lib, o‘yinlar orasidagi dam olish vaqtlarini birga o‘tkazishadi.
Bu esa jamoaning o‘yin sifatini oshirishga va futbolni yanada zavqli o‘ynashga yordam beradi. Joriy yil sentabr oyida Ispaniya terma jamoasi Evropa chempioni sifatida muvaffaqiyatli yig‘in o‘tkazdi.
Ular safarda Bolgariya va Turkiya terma jamoalarini mos ravishda 3:0 va 6:0 hisoblari bilan mag‘lub etdi. 18 yoshli yulduz futbolchi terma jamoa safida 23 o‘yinda maydonga tushib, oltita gol urdi va o‘n ikkita golga uzatma berdi.
Bu ko‘rsatkichlar uning jamoaga qo‘shgan ulkan hissasini ko‘rsatadi. Lamin Yamal kelajakda ham o‘zining yuqori natijalari bilan jamoani qo‘llab-quvvatlashda davom etishini ma’lum qildi.

В испанских термах клубы находятся в дружеских отношениях
Нападающий клуба «Барселона» Ламин Ямал высказался о взаимоотношениях в национальной сборной Испании. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что в команде существуют хорошие связи с представителями других крупных клубов, в частности «Реала» и «Атлетико». По словам Ямала, все футболисты в сборной дружелюбно общаются и проводят свободное время вместе между играми.
Это помогает повысить качество игры команды и сделать футбол более увлекательным. В сентябре этого года сборная Испании успешно провела сборы в статусе чемпиона Европы.
Они на выезде победили сборные Болгарии и Турции со счетом 3:0 и 6:0 соответственно. 18-летний звездный футболист провел за сборную 23 матча, забил шесть голов и отдал двенадцать результативных передач.
Эти показатели демонстрируют его огромный вклад в команду. Ламин Ямал заявил, что в будущем продолжит поддерживать команду своими высокими результатами.