Sobiq Milan «Inter» klubining futbolchisi Felip Melo Niderlandiyalik murabbiy Frank de Bur bilan birga ishlagan paytlari haqida esdaliklarini bo‘lishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Frank de Bur 2016 yilda «Inter» jamoasining bosh murabbiyi bo‘lgan. Melo uning futbolga oid bilimlari yetarli emasligini, italiyancha gapira olmasligini va jamoa ichida ko‘pchilikka yoqmasligini ta’kidlagan.
U faqat uch oy ishlagan va keyinchalik turli jamoalarda muvaffaqiyatsizlikka uchragan. Shu yili esa «Inter»ga Stefano Pyoli kelgani haqida so‘z yuritilgan.
Frank de Bur «Inter»dan ketgach, «Kristal Peles», «Atlanta Yunayted», «Al-Jazira» klublari hamda Niderlandiya terma jamoasida murabbiylik qilgan. «Atlantada» u Amerika Qo‘shma Shtatlari Ochiq kubogini qo‘lga kiritgan.
Felip Melo «Inter»da ikki yil davomida jami 38 o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urgan va bitta golga uzatma bergan. Uning faoliyati jamoaning turli musobaqalarida davom etgan.

Фелип Мело раскритиковал бывшего тренера
Бывший футболист миланского «Интера» Фелип Мело поделился воспоминаниями о времени работы с нидерландским тренером Франком де Буром. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Франк де Бур в 2016 году был главным тренером команды «Интер». Мело отметил, что у него недостаточно футбольных знаний, он не умеет говорить по-итальянски и не нравится большинству в команде.
Он проработал всего три месяца, а затем потерпел неудачи в разных командах. В том же году обсуждалось назначение в «Интер» Стефано Пиоли.
После ухода из «Интера» Франк де Бур тренировал клубы «Кристал Пэлас», «Атланта Юнайтед», «Аль-Джазира», а также сборную Нидерландов. В «Атланте» он выиграл Открытый кубок США.
Фелип Мело за два года в «Интере» сыграл всего 38 матчей, забил один гол и отдал одну голевую передачу. Его карьера продолжалась в различных турнирах команды.