Lamin Yamal bir nechta Oltin to‘pni maqsad qilmoqda
Lamin Yamal, Kataloniya «Barselona» jamoasining hujumchi yarim himoyachisi, bir nechta «Oltin to‘p» sovrinlarini qo‘lga kiritmoqchi ekanligini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U 18 yoshda bo‘lib, o‘z orzusi haqida ochiq gapirdi. Yamalning so‘zlariga ko‘ra, u faqat bitta «Oltin to‘p»ni emas, balki bir nechtasini yutishni istaydi.
Bu haqda uning barcha do‘stlari xabardor. Agar u maqsadiga erisha olmasa, demak nimadir noto‘g‘ri qilingan bo‘ladi.
Ammo barchasi amalga oshsa, u juda baxtli bo‘ladi. Shu bilan birga, futbolchining aytishicha, eng muhimi jamoaning muvaffaqiyatidir.
Joriy Ispaniya chempionatida Lamin uchta o‘yinda maydonga tushib, ikki gol urdi va ikki golga assistentlik qildi. Uning bozor qiymati 200 million yevroga teng.
Ushbu yosh futbolchi jamoasining kelajagi sifatida katta umidlar bilan qaralmoqda va uning yutuqlari katta e’tibor bilan kuzatilmoqda. Lamin Yamalning o‘z maqsadlariga intilishi va jamoa uchun qilayotgan hissasi uni sport olamida yorqin yulduzga aylantirmoqda.

Lamin Yamal нацелен на несколько Золотых мячей
Ламин Ямал, атакующий полузащитник каталонской «Барселоны», заявил, что хочет завоевать несколько наград «Золотой мяч». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ему 18 лет, и он откровенно рассказал о своей мечте. По словам Ямала, он хочет выиграть не один «Золотой мяч», а несколько.
Об этом знают все его друзья. Если он не достигнет своей цели, значит что-то было сделано неправильно.
Но если всё осуществится, он будет очень счастлив. При этом, по словам футболиста, самое главное — успех команды.
В текущем чемпионате Испании Ламин сыграл в трёх матчах, забил два гола и отдал две голевые передачи. Его рыночная стоимость составляет 200 миллионов евро.
Этот молодой футболист рассматривается как большое будущее своей команды, и его достижения внимательно отслеживаются. Стремление Ламина Ямала к своим целям и его вклад в команду делают его яркой звездой в мире спорта.