Ispaniyaning La Liga chempionatida dam olish kunlari "Real Sosyedad" va Madridning "Real" jamoalari o‘rtasida muhim uchrashuv bo‘lib o‘tadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbol sharhlovchisi Aleksandr Mostovoy fikriga ko‘ra, Arsen Zaharyanning jamoasi kuchli raqibga qarshi o‘yinda kutilmagan natija ko‘rsatolmaydi. Mostovoyning aytishicha, "Real" jamoasi, hattoki, ba’zi futbolchilarini Chempionlar Ligasi boshlanishiga saqlab qo‘ysa ham, uch ochko olishga loyiqdir.
U "qirollik jamoasi"ning zaxira tarkibi ham hozirgi "Sosyedad"ni mag‘lub eta olishini ta’kidladi va o‘yinning aniq hisobini 0:2 deb taxmin qildi. Uchrashuv 13 sentabr kuni Moskva vaqti bilan soat 17:15 da boshlanadi.
O‘yinni matnli translyatsiya orqali kuzatish mumkin bo‘ladi. Ushbu bahs La Liga jadvalida muhim ahamiyatga ega bo‘lib, har ikki jamoa uchun ham g‘alaba zarur.

Мостовой назвал счет в матче против Реал Сосьедада
В чемпионате Испании Ла Лига в выходные состоится важный матч между "Реал Сосьедад" и мадридским "Реалом". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению футбольного комментатора Александра Мостового, команда Арсена Захарян не сможет показать неожиданный результат в игре против сильного соперника. Мостовой отметил, что "Реал", даже если сохранит некоторых игроков к началу Лиги чемпионов, заслуживает три очка.
Он подчеркнул, что резервный состав "королевского клуба" также способен обыграть нынешний "Сосьедад" и предположил точный счет матча 0:2. Встреча начнется 13 сентября в 17:15 по московскому времени.
Матч можно будет наблюдать через текстовую трансляцию. Этот поединок имеет важное значение в таблице Ла Лиги, и обеим командам необходима победа.