UEFA Flik va Zorgga qo‘yilgan jazoni yengillashtirdi
Yevropa Futbol Assotsiatsiyalari Ittifoqi (UEFA) «Barselona» jamoasining bosh murabbiyi Hans-Diter Flik va uning yordamchisi Markus Zorgga nisbatan qo‘llangan sanksiyalar bo‘yicha apellyatsiyani qisman qanoatlantirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Mundo Deportivo nashri xabar berdi. Ikkala mutaxassis 18 sentabr kuni bo‘lib o‘tadigan Chempionlar ligasi doirasidagi «Nyukasl»ga qarshi o‘yinda o‘zlarining odatdagi joylarida ishtirok etishlari mumkin bo‘ladi.
Dastlab ular asosiy qit’a klub turniri reglamenti tomonidan belgilangan umumiy tamoyillar va asosiy xulq-atvor qoidalarini buzganlik uchun jarimaga tortilgan edi. Shuningdek, Flik va Zorg UEFA nazorati ostida bir yil davomida bo‘ladilar.
Agar ular yana bir bor qoidalarni buzsa, avvalgi jazolar qayta tiklanadi. Bu qaror mutaxassislarning faoliyatini davom ettirishiga imkon yaratadi, biroq ular qat’iy nazorat ostida bo‘lishadi.
UEFA bu choralar bilan turnir intizomini ta’minlashni va qoidabuzarliklarning oldini olishni maqsad qilgan.

UEFA смягчила наказание для Флика и Зорга
Союз европейских футбольных ассоциаций (UEFA) частично удовлетворил апелляцию главного тренера «Барселоны» Ханса-Дитера Флика и его помощника Маркуса Зорга по применённым санкциям. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает издание Mundo Deportivo. Оба специалиста смогут присутствовать на своих обычных местах в матче Лиги чемпионов против «Ньюкасла», который состоится 18 сентября.
Изначально они были оштрафованы за нарушение общих принципов и основных правил поведения, установленных регламентом главного клубного турнира континента. Кроме того, Флик и Зорг будут находиться под контролем UEFA в течение одного года.
Если они вновь нарушат правила, прежние санкции будут восстановлены. Это решение позволяет специалистам продолжать свою деятельность, однако они будут находиться под строгим контролем.
UEFA стремится с помощью этих мер обеспечить дисциплину на турнире и предотвратить нарушения правил.