Alonso Flik fikrlarini qo‘llab-quvvatladi, jamoani maqtadi
«Real» jamoasining bosh murabbiyi Xabi Alonso «Real Sosyedad»ga qarshi o‘yin oldidan o‘tkazilgan matbuot anjumanida so‘zladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jurnalistlar Alonso’dan «Barselona» murabbiyi Hans-Diter Flikning fikrlari yuzasidan izoh so‘rashdi. Nemis murabbiyi ilgari egoning muvaffaqiyatga to‘sqinlik qilishi haqida gapirgan edi.
Alonso esa bu fikrni qo‘llab-quvvatlashini bildirdi va jamoaviy yutuq uchun har bir a’zoning ahamiyati katta ekanini ta’kidladi. Alonso jurnalistlarga shunday dedi: «Biz insoniy fazilatlar bilan muvaffaqiyatga erishmoqchimiz.
Har bir a’zo qayiqda bo‘lib, zarurat paytida qayiqqa qarab harakat qilishga tayyor bo‘lishi kerak. Biz murakkab davrlarni boshlayapmiz va barchaning bir yo‘nalishda harakat qilishi muhim.» Shuningdek, shanba kuni «Real» o‘z maydonida «Real Sosyedad»ga qarshi o‘yin o‘tkazadi.
Ushbu o‘yin jamoa uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lib, murabbiy va futbolchilar birgalikda g‘alabaga intilishmoqda.

Алонсо Флик поддержал мысли, похвалил команду
Главный тренер «Реала» Хаби Алонсо выступил на пресс-конференции перед матчем с «Реал Сосьедад». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Журналисты спросили Алонсо о мнении тренера «Барселоны» Ханса-Дитера Флика. Немецкий тренер ранее говорил о том, что эго мешает достижению успеха.
Алонсо выразил поддержку этой мысли и подчеркнул важность каждого члена команды для коллективного успеха. Алонсо сказал журналистам: «Мы хотим добиться успеха благодаря человеческим качествам.
Каждый должен быть в лодке и готов двигаться в её сторону в нужный момент. Мы вступаем в сложный период, и важно, чтобы все двигались в одном направлении.» Кроме того, в субботу «Реал» проведёт матч против «Реал Сосьедада» на своём поле.