Ispaniyaning Badaxos futbol klubi FIFA va uning byurokratiyasi bilan jiddiy qarama-qarshilikka kirishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yangi mavsum boshlanishidan oldin, Federatsiya Badaxos klubiga qattiq sanksiyalar qo‘lladi. Bu sanksiyalar yangi futbolchilarni ro‘yxatdan o‘tkazishga to‘sqinlik qilmoqda, klubga jarima ochkolarini yuklamoqda va shuningdek, chempionatning birinchi turidan chetlashtirdi.
Ushbu vaziyat nafaqat asosiy jamoa uchun, balki butun klub, jumladan yosh futbolchilar uchun ham qiyinchiliklar keltirib chiqardi. Badaxosda jami 500 nafarga yaqin futbolchilar va xodimlar faoliyat yuritadi.
Hozirgi qarama-qarshilik hujjatlar bilan bog‘liq masalalarga aylanganini klub prezidenti Xavyer Penya ta’kidladi. U klub tomonidan barcha talab qilingan hujjatlar taqdim etilganini va shu orqali noxush oqibatlarning oldini olishga harakat qilinganini bildirdi.
Eslatib o‘tamiz, Badaxos joriy mavsumda Ispaniya futbolining kuch jihatidan uchinchi ligasida ishtirok etmoqda. Bu holat klub uchun muhim sinov sanaladi va futbolchilar hamda mutasaddilar tomonidan diqqat bilan kuzatilmoqda.

Клуб Бадахос борется с санкциями ФИФА
Испанский футбольный клуб Бадахос вступил в серьёзное противостояние с ФИФА и её бюрократией. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Перед началом нового сезона Федерация ввела жёсткие санкции против клуба Бадахос. Эти санкции препятствуют регистрации новых футболистов, налагают штрафные очки на клуб, а также отстраняют его от первого тура чемпионата.
Данная ситуация вызвала трудности не только для основной команды, но и для всего клуба, включая молодых футболистов. В Бадахосе работают около 500 футболистов и сотрудников.
Президент клуба Хавьер Пенья подчеркнул, что нынешнее противостояние связано с вопросами, касающимися документов. Он отметил, что клуб предоставил все требуемые документы и пытался таким образом избежать неприятных последствий.
Напомним, что в текущем сезоне Бадахос выступает в третьей по силе лиге испанского футбола. Эта ситуация считается важным испытанием для клуба и внимательно отслеживается футболистами и ответственными лицами.