Real Antonio Ryudiger jarohati haqida bayonot berdi
Madridning «Real» klubi rasmiy saytida himoyachi Antonio Ryudigerning sog‘ligi haqida bayonot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Nemis futbolchisi jamoa shifoxonasiga jarohat tufayli yotqizildi. Tekshiruv natijalariga ko‘ra, Ryudigerning chap oyog‘idagi to‘g‘ri son mushagi jarohatlangan.
Uning tiklanish muddati hozircha e’lon qilinmadi. Antonio Ryudigerning «Real» bilan amaldagi shartnomasi 2025/2026 yilgi mavsum oxirigacha amal qiladi.
Ommada uning shartnomasi uzaytirilmasligi va keyingi yozda jamoani tark etishi mumkinligi haqida gaplar bor. 13 sentabr, shanba kuni, «Real» Ispaniya chempionatining navbatdagi o‘yini doirasida «Real Sosyedad»ga qarshi safarda maydonga tushadi.
Jamoa uchun bu muhim o‘yin bo‘lib, futbolchilar imkon qadar yaxshi natija ko‘rsatishga harakat qiladi. Klub rahbariyati va murabbiylar tarkibdagi jarohatlar haqida doimiy ravishda xabardor bo‘lib, futbolchilarning sog‘lig‘ini tiklashga alohida e’tibor qaratmoqda.

Real Антонио Рюдигер дал заявление о травме
Мадридский клуб «Реал» на официальном сайте опубликовал заявление о состоянии здоровья защитника Антонио Рюдигера. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Немецкий футболист был госпитализирован в командную больницу из-за травмы. По результатам обследования, у Рюдигера повреждена прямая мышца бедра левой ноги.
Сроки его восстановления пока не объявлены. Действующий контракт Антонио Рюдигера с «Реалом» действует до конца сезона 2025/2026.
В обществе ходят слухи, что его контракт не будет продлен и следующим летом он может покинуть команду. В субботу, 13 сентября, «Реал» в рамках очередного тура чемпионата Испании сыграет в гостях с «Реал Сосьедадом».
Для команды это важный матч, и игроки постараются показать максимально хороший результат. Руководство клуба и тренеры постоянно информированы о травмах в составе и уделяют особое внимание восстановлению здоровья футболистов.