Real Madrid himoyachisi uch oy maydonda yo‘q
Real Madrid jamoasining himoyachisi Antonio Ryudiger chap oyog‘ining to‘g‘ri son mushagida jarohat oldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jurnalist Arancha Rodriges o‘zining ijtimoiy tarmoqlardagi sahifasida ma’lum qildi. Himoyachining tiklanish jarayoni taxminan uch oy davom etadi, shuning uchun u faqat qishda maydonga qaytadi.
Real Madrid jamoasi La Liga doirasidagi keyingi o‘yinni 13 sentyabr, shanba kuni o‘tkazadi. Jamoaning navbatdagi raqibi Real Sosyedad bo‘ladi.
Hozirgacha “ko‘klar” chempionatning dastlabki uch turini mag‘lubiyatsiz o‘tkazib, ochkolarni yo‘qotmadi. Antonio Ryudiger hozirga qadar Real Madrid safida 157 ta o‘yinda maydonga tushib, yetti gol urdi va to‘rt nafar jamoadoshiga golli uzatma berdi.
Uning jarohati jamoa uchun katta yo‘qotish bo‘lib, murabbiy Xabi Alonso himoyani kuchaytirish choralarini ko‘rishi lozim.

Защитник Реал Мадрида отсутствует на поле три месяца
Защитник команды Реал Мадрид Антонио Рюдигер получил травму прямой мышцы бедра левой ноги. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Об этом журналист Аранча Родригес сообщила на своей странице в социальных сетях. Процесс восстановления защитника займет примерно три месяца, поэтому он вернется на поле только зимой.
Следующий матч команды Реал Мадрид в рамках Ла Лиги состоится 13 сентября, в субботу. Следующим соперником команды будет Реал Сосьедад.
До сих пор «сливочные» провели первые три тура чемпионата без поражений, не потеряв очков. Антонио Рюдигер на данный момент сыграл за Реал Мадрид 157 матчей, забил семь голов и отдал четыре голевые передачи своим партнерам по команде.
Его травма является большой потерей для команды, и тренеру Хаби Алонсо необходимо принять меры по усилению защиты.