Xabi Alonso Mastantuononi jamoada qoldiradi
27 sentyabrdan 19 oktabrgacha 20 yoshgacha bo‘lgan yoshlar o‘rtasida jahon chempionati o‘tkaziladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
«Real» jamoasining bosh murabbiyi Xabi Alonso yoshlar terma jamoasi safida o‘ynaydigan hujumchi yarimhimoyachi Franko Mastantuono ishtirok etadimi, degan savolga javob berdi. Alonso aytishicha, agar qaror jamoa tomonidan qabul qilinsa, futbolchi «Real» tarkibida qoladi.
Hozirda «Real» Ispaniya chempionatining navbatdagi safar o‘yiniga tayyorgarlik ko‘rmoqda. Uchrashuv 13 sentyabr, shanba kuni bo‘lib o‘tadi va Moskva vaqti bilan soat 17:15da boshlanadi.
O‘yin jarayonini matnli translyatsiya orqali kuzatish mumkin bo‘ladi. Ushbu musobaqa yosh futbolchilar uchun katta imkoniyat bo‘lib, ular o‘z mahoratini namoyish etish imkoniyatiga ega bo‘ladi.

С 27 сентября по 19 октября пройдет чемпионат мира среди молодежи до 20 лет. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Главный тренер команды «Реал» Хаби Алонсо ответил на вопрос, примет ли участие полузащитник-нападающий Франко Мастантуоно, играющий за молодежную сборную. По словам Алонсо, если решение будет принято командой, футболист останется в составе «Реала».
В настоящее время «Реал» готовится к очередному выездному матчу чемпионата Испании. Встреча состоится в субботу, 13 сентября, и начнется в 17:15 по московскому времени.
Ход игры можно будет отслеживать через текстовую трансляцию. Этот турнир является большой возможностью для молодых футболистов показать свое мастерство.