Pavar Marsel uchun debyutda gol urdi va fikr bildirdi
Marsel himoyachisi Benvazhen Pavar jamoasiga Fransiya Ligasi 1-turida Lor'yan jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda katta g‘alabaga erishishda yordam berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘yinda golli uzatmani amalga oshirib, jamoasining hisobini 4:0 ga oshirishda muhim hissa qo‘shdi. Milan shahridagi Inter klubidan ijaraga olingan fransuz futbolchisi o‘zining Marsel jamoasidagi ilk o‘yinida 20-daqiqada hisobni 2:0 ga yetkazdi.
Pavar ilk o‘yinida o‘zini juda yaxshi his qilganini ta’kidladi. Velodrom stadionida uning oilasi ham bo‘lganligi, shuningdek, gol urishidan mamnun ekanligini bildirdi.
U jamoasining o‘yini bilan faxrlanishini aytdi. O‘yin davomida raqibni kam baholamaslikka harakat qilganlarini, hatto Lor'yan jamoasi o‘yinning dastlabki daqiqalarida maydondan haydalgan bo‘lsa-da, o‘z futbollarini davom ettirishganini qayd etdi.
Benvazhen Pavar Marsel jamoasiga sentabr oyining boshida qo‘shilgan. Uning jamoaga qo‘shilishi Marselning mavsumdagi muvaffaqiyatlarini oshirishga xizmat qilmoqda.
Jamoa a’zolari va murabbiylar Pavarni o‘zlarining asosiy futbolchilaridan biri sifatida baholamoqda. Bu futbolchi o‘zining tajribasi va mahorati bilan jamoaning hujum va himoya chizig‘ini mustahkamlashda muhim rol o‘ynamoqda.

Павар забил гол в дебюте за Марсель и высказался
Защитник Марселя Бенважен Павар помог своей команде одержать крупную победу в матче 1-го тура Лиги 1 Франции против Лорьяна. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сделал голевую передачу, значительно увеличив счёт команды до 4:0. Французский футболист, арендованный у клуба Интер из Милана, в своём первом матче за Марсель на 20-й минуте довёл счёт до 2:0.
Павар отметил, что чувствовал себя очень хорошо в своём дебютном матче. Он также рассказал, что на стадионе Велодром была его семья, и он доволен забитым голом.
Он сказал, что гордится игрой своей команды. Во время матча они старались не недооценивать соперника, и даже несмотря на то, что команда Лорьяна была удалена с поля в первые минуты игры, они продолжали играть в свой футбол.
Бенважен Павар присоединился к Марселю в начале сентября. Его приход в команду способствует повышению успехов Марселя в сезоне.
Члены команды и тренеры оценивают Павара как одного из своих основных игроков. Этот футболист играет важную роль в укреплении атакующей и оборонительной линий команды благодаря своему опыту и мастерству.