Manchester Yunayted Martines bilan shartnomani uzaytiradi
Manchester Yunayted jamoasining markaziy himoyachisi Lisandro Martines yangi shartnoma imzolashi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub rahbariyati yaqinda bir qator futbolchilar bilan amaldagi mehnat shartnomalarini uzaytirish bo‘yicha muzokaralar olib borishni rejalashtirmoqda. Mashhur futbol insayderi Fabrizio Romano ma’lumotlariga ko‘ra, eng ustuvor vazifalardan biri Martines bilan kelishuvga erishishdir.
Argentinalik futbolchining amaldagi shartnomasi 2027 yilgacha mo‘ljallangan bo‘lib, uni yana bir mavsumga uzaytirish imkoniyati mavjud. Hozirda 27 yoshli o‘yinchi tizzasidagi kesilgan oldingi keshlik bog‘lamini tiklash jarayonida.
Martines tez orada maydonga qaytishi kutilmoqda. Shu hafta yakshanba kuni Ruben Amorim boshchiligidagi jamoa mehmon sifatida Manchester Siti bilan o‘yinda maydonga tushadi.
Bu o‘yin futbol ixlosmandlari uchun muhim voqea hisoblanadi. Jamoalar o‘rtasidagi raqobat yuqori darajada bo‘lishi kutilmoqda.
Futbolchilar va murabbiylar jamoaning kelajakdagi muvaffaqiyatlari uchun bor kuchini sarflashga tayyor.

Манчестер Юнайтед продлит контракт с Мартинес
Центральный защитник команды Манчестер Юнайтед Лисандро Мартинес может подписать новый контракт. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Руководство клуба планирует в ближайшее время провести переговоры о продлении действующих трудовых договоров с рядом футболистов. По данным известного футбольного инсайдера Фабрицио Романо, одной из приоритетных задач является достижение соглашения с Мартинесом.
Действующий контракт аргентинского футболиста рассчитан до 2027 года, с возможностью продления ещё на один сезон. В настоящее время 27-летний игрок проходит восстановление после разрыва передней крестообразной связки колена.
Ожидается, что Мартинес скоро вернётся на поле. В это воскресенье команда под руководством Рубена Аморима сыграет в гостях с Манчестер Сити.
Этот матч является важным событием для футбольных болельщиков. Ожидается высокий уровень соперничества между командами.