“Barselona” hujumchisi Lamin Yamal joriy mavsumdagi Chempionlar Ligasi yarim finalidan chiqib qolish haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U “Inter”ga qarshi o‘yindan olgan saboqlari haqida gapirar ekan, har qanday xato Chempionlar Ligasi musobaqasida qattiq jazolanishini ta’kidladi. Yamalning so‘zlariga ko‘ra, jamoa o‘yin printsiplaridan hech qachon chetga chiqmasligi va doimiy barqarorlikni saqlashi zarur.
Eslatib o‘tamiz, 2024/25 yilgi Chempionlar Ligasi yarim finalining birinchi o‘yinida “Barselona” o‘z maydonida “Inter” bilan 3:3 hisobida durang o‘ynadi. Qaytish o‘yinida esa Hans-Diter Flik boshchiligidagi jamoa qo‘shimcha vaqt yakunida 3:4 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
Yangi mavsumning birinchi turida “Barselona” 18 sentyabr kuni safarda “Nyukasl” jamoasi bilan o‘ynaydi. Ushbu o‘yin Chempionlar Ligasi doirasida katta ahamiyatga ega bo‘lib, jamoaning keyingi yo‘nalishini belgilaydi.
Shuning uchun ham jamoa o‘z o‘yinini yaxshilashga harakat qilmoqda va har bir o‘yinda maksimal natija ko‘rsatishni maqsad qilgan.

Ямал: Ошибки в Лиге чемпионов строго наказываются
Нападающий «Барселоны» Ламин Ямал высказался о вылете из полуфинала Лиги чемпионов в текущем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Говоря об уроках, извлечённых из матча против «Интера», он подчеркнул, что любая ошибка в Лиге чемпионов строго наказывается. По словам Ямала, команда никогда не должна отходить от принципов игры и должна постоянно сохранять стабильность.
Напомним, что в первом матче полуфинала Лиги чемпионов сезона 2024/25 «Барселона» сыграла вничью 3:3 с «Интером» на своём поле. Во втором матче команда под руководством Ханса-Дитера Флика проиграла со счётом 3:4 в дополнительное время.
В первом туре нового сезона «Барселона» 18 сентября сыграет в гостях с «Ньюкаслом». Эта игра имеет большое значение в рамках Лиги чемпионов и определит дальнейшее направление команды.
Поэтому команда старается улучшить свою игру и ставит целью показывать максимальный результат в каждом матче.