Braytvayt: Messi Barselonadan shunday ketmasligi kerak edi
Ispaniyaning "Barselona" futbol klubining sobiq o‘yinchisi Martin Braytvayt argentinalik hujumchi Lionel Messining o‘zining asosiy klubidan ketishi haqida esladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, bu hodisa uning uchun juda g‘alati bo‘lgan. Odamlar Leo bilan yangi shartnoma imzolanishini kutishgan, ammo u birdan klubni tark etgan.
Messi bunday ajralishga loyiq emas edi. Agar u "Kamp Nou" stadioniga xayrlashuv o‘yini uchun qaytsa, bu juda yaxshi bo‘lardi.
U bunga munosibdir, dedi Braytvayt Daniyadan nashrga bergan intervyusida. Messi 2021-yil yozida "ko‘k-binafsha" jamoasidan ketgan.
Keyinchalik u Fransiyaning "PSJ" klubida ikki mavsum o‘tkazdi. Hozirda 38 yoshdagi futbolchi Amerika Qo‘shma Shtatlarining "Inter Mayami" jamoasida o‘ynamoqda.

Брайтвайт: Месси не должен был уходить из Барселоны
Бывший игрок испанского футбольного клуба "Барселона" Мартин Брейтвейт вспомнил об уходе аргентинского нападающего Лионеля Месси из своего основного клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, это событие было для него очень странным. Люди ожидали, что Лео подпишет новый контракт, но он внезапно покинул клуб.
Месси не заслуживал такого расставания. Было бы очень хорошо, если бы он вернулся на стадион "Камп Ноу" для прощального матча.
Он этого заслуживает, сказал Брейтвейт в интервью датскому изданию. Месси покинул команду "сине-гранатовых" летом 2021 года.
Позже он провёл два сезона в французском клубе "ПСЖ". Сейчас 38-летний футболист играет в американском клубе "Интер Майами".