So‘nggi kunlarda Tyaqo Alkantara Hans-Diter Flikning murabbiylar shtabiga qo‘shildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Nemis mutaxassisi bu haqda matbuot anjumanida fikr bildirdi. Flikning aytishicha, Tyaqoning qaytishi jamoa va shtab uchun katta quvonch bo‘ldi.
Uni ishga jalb qilish oson bo‘lmagan, bunda uning rafiqasi Yuliya muhim rol o‘ynadi. Tyaqo katta tajribaga ega bo‘lib, bu bilimlarni yosh futbolchilarga yetkazishi mumkin.
U jamoaning muvaffaqiyatida muhim shaxsga aylanishi kutilmoqda. 2024 yil yozida Tyaqo Alkantara allaqachon Hans-Diter Flikning murabbiylar shtabida ishlagan, ammo o‘sha paytda hamkorlik faqat bir oy davom etgan.
Futbolchi sifatida Tyaqo «Barselona» jamoasida 100 ta o‘yin o‘tkazib, 11 ta gol urgan va 19 ta golga uzatma bergan. Uning tajribasi va bilimlari jamoaga katta yordam beradi, shu sababli u murabbiylik faoliyatida ham muvaffaqiyat qozonishi kutilmoqda.

Флик: При возвращении Тякони помогла его жена
В последние дни Тьяго Алькантара присоединился к тренерскому штабу Ханса-Дитера Флика. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Немецкий специалист высказался об этом на пресс-конференции. По словам Флика, возвращение Тьяго стало большой радостью для команды и штаба.
Привлечь его к работе было непросто, в этом важную роль сыграла его жена Юлия. Тьяго обладает большим опытом, который он может передать молодым футболистам.
Ожидается, что он станет важной фигурой в успехах команды. Летом 2024 года Тьяго Алькантара уже работал в тренерском штабе Ханса-Дитера Флика, но тогда сотрудничество длилось всего месяц.
В качестве футболиста Тьяго провёл за «Барселону» 100 матчей, забил 11 голов и отдал 19 результативных передач. Его опыт и знания окажут большую помощь команде, поэтому ожидается, что он добьётся успехов и в тренерской деятельности.