Roberto Galyardini Verona klubiga qo‘shildi
Sobiq Milan "Inter" futbolchisi Roberto Galyardini "Verona" klubiga o‘tib, yana Serie A chempionatida ishtirok etadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning oldingi jamoasi "Monza" bo‘lib, ular o‘tgan mavsum yakunida yuqori liga tarkibidan chiqib ketishdi. Galyardini yangi klubga erkin agent sifatida qo‘shildi.
Klub matbuot xizmati xabariga ko‘ra, yarim himoyachi bilan shartnoma 2026 yil 30 iyungacha imzolangan. Hozirda 31 yoshda bo‘lgan futbolchi 2017 yildan 2023 yilgacha Milan jamoasida o‘ynagan.
Shu davrda u bilan Italiya chempioni bo‘lgan va ikki marta Italiya kubogini qo‘lga kiritgan. Endi Galyardini o‘z faoliyatini "Verona" jamoasida davom ettiradi.
Bu transfer klub uchun muhim qo‘shimcha bo‘lib, jamoaning kuchayishiga xizmat qiladi. Futbolchi o‘zining tajribasi va mahorati bilan yangi jamoasiga yordam berishi kutilmoqda.

Роберто Гальярдини присоединился к клубу Верона
Бывший футболист миланского "Интера" Роберто Гальярдини перешёл в клуб "Верона" и снова будет участвовать в чемпионате Серии А. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Его предыдущей командой был "Монца", которая по итогам прошлого сезона вылетела из высшей лиги. Гальярдини присоединился к новому клубу в статусе свободного агента.
По сообщению пресс-службы клуба, контракт с полузащитником подписан до 30 июня 2026 года. В настоящее время футболисту 31 год, он играл за миланскую команду с 2017 по 2023 год.
За это время он стал чемпионом Италии и дважды завоёвывал Кубок Италии. Теперь Гальярдини продолжит свою карьеру в команде "Верона".
Этот трансфер является важным дополнением для клуба и способствует укреплению команды. Ожидается, что футболист поможет своей новой команде своим опытом и мастерством.