Shanba kuni kechqurun Ispaniyaning La Liga chempionatida «Real Sosyedad» va Madridning «Real» jamoalari o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hisob 12-daqiqada ochildi, unda mezbonlar darvozasiga yulduz hujumchi Kilian Mbappe gol urdi. 32-daqiqada esa Xabi Alonso boshchiligidagi jamoa son jihatdan kam bo‘lib qoldi.
Din Hyussen aniq gol urish imkoniyatini to‘sib qo‘yganligi uchun to‘g‘ridan-to‘g‘ri qizil kartochka oldi, ya’ni so‘nggi umid uchun qilgan qoidabuzarligi sababli maydonni erta tark etdi. Shundan so‘ng «Real» jamoasi o‘n nafar o‘yinchi bilan o‘ynashda davom etmoqda.
Shuningdek, Alonso Hyussen maydonni tark etgach, hakam tomonidan sportga zid xatti-harakatlari uchun sariq kartochka bilan jazolandi. «Real Sosyedad» va «Real» o‘rtasidagi o‘yinni matnli translyatsiya orqali LiveResult portali orqali kuzatib borish mumkin.

Реальный футболист покинул поле в первом тайме
В субботу вечером в чемпионате Испании Ла Лига проходит матч между «Реал Сосьедад» и мадридским «Реалом». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Счёт был открыт на 12-й минуте, когда звёздный нападающий Килиан Мбаппе забил гол в ворота хозяев. На 32-й минуте команда под руководством Хаби Алонсо осталась в меньшинстве.
Дин Хюссен получил прямую красную карточку за то, что помешал явной голевой возможности, то есть покинул поле досрочно из-за нарушения правил в последней надежде. После этого «Реал» продолжил игру вдесятером.
Кроме того, после ухода Хюссена с поля Алонсо был наказан жёлтой карточкой судьёй за неспортивное поведение. Матч между «Реал Сосьедад» и «Реалом» можно отслеживать в текстовой трансляции на портале LiveResult.