Arteta: Edegor jarohati avvalgidek takrorlandi
Shanba kuni «Arsenal» o‘z maydonida «Nottingem Forest» jamoasini 3:0 hisobida mag‘lub etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Birinchi bo‘lim davomida London jamoasining yarim himoyachisi Martin Edegor jarohat olib, almashtirilishi kerak bo‘ldi. O‘yindan so‘ng norvegiyalik futbolchining jarohati haqida «kanonirlar» bosh murabbiyi Mikel Arteta fikr bildirdi.
Artetaning so‘zlariga ko‘ra, bu jarohat avvalgi yelka jarohatining takrorlanishi bo‘lib, futbolchi o‘yinni davom ettirishda noqulaylik his qilgan. U terma jamoada yaxshi o‘ynab, o‘zini yaxshi his qilgan edi.
Murabbiyning ta’kidlashicha, Edegor o‘rta hafta o‘tkaziladigan o‘yinga tayyor bo‘lish uchun barcha imkoniyatlarni ishga soladi, ammo hozircha uning qatnashishi noma’lum. Keyingi o‘yin «Arsenal» uchun 16 sentyabr, seshanba kuni bo‘lib o‘tadi.
Jamoa UEFA Chempionlar Ligasi doirasida Ispaniyaning «Atletik» Bilbao jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Bu o‘yin Londonliklar uchun muhim hisoblanadi va jamoa g‘alaba uchun bor kuchini sarflashi kutilmoqda.

Arteta: Травма Эдегора повторилась как и раньше
В субботу «Арсенал» на своем поле обыграл команду «Ноттингем Форест» со счетом 3:0. Об этом сообщил Euro-football.ru.
В первом тайме полузащитник лондонской команды Мартин Эдегор получил травму и был вынужден покинуть поле. После матча главный тренер «канониров» Микель Артета прокомментировал состояние норвежского футболиста.
По словам Артеты, эта травма является повторением предыдущей травмы плеча, и футболист испытывал дискомфорт, продолжая игру. Он хорошо выступал за сборную и чувствовал себя хорошо.
По словам тренера, Эдегор приложит все усилия, чтобы быть готовым к матчу, который состоится в середине недели, однако его участие пока неизвестно. Следующая игра «Арсенала» пройдет 16 сентября, во вторник.
Команда выйдет на поле в рамках Лиги чемпионов УЕФА против испанского клуба «Атлетик» из Бильбао. Эта игра важна для лондонцев, и от команды ожидается максимальная отдача ради победы.