Toshkent shahridagi «Dinamo» jamoasi bosh direktori Pavel Pivovarov Rossiyaning «Real Sosyedad» klubida o‘ynovchi yarim himoyachi Arsen Zaxaryanning jamoaga qaytishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Zaxaryan Ispaniya chempionatining to‘rtinchi turida Madridning «Real» jamoasiga qarshi o‘yinda maydonga tushdi. Bu uning fevral oyidan beri birinchi o‘yini bo‘ldi.
Pivovarovning so‘zlariga ko‘ra, Zaxaryanning maydonga chiqishi juda yaxshi yangilik. U Arsenning faoliyatini diqqat bilan kuzatib borayotganini ta’kidladi va uning faoliyati ijobiy yo‘nalishda davom etishini tiladi.
Hozirgi mavsumda 22 yoshli futbolchi Ispaniya La Ligasida faqat bitta o‘yinda qatnashdi. «Real Sosyedad» jamoasi navbatdagi o‘yinni 19 sentabrda «Betis»ga qarshi o‘tkazadi.
Ushbu ma’lumotlar futbol ishqibozlari uchun muhim bo‘lib, Zaxaryanning kelajakdagi faoliyati katta qiziqish bilan kuzatilmoqda.

Руководитель Динамо положительно оценил возвращение Захарьяна
Генеральный директор ташкентского клуба «Динамо» Павел Пивоваров высказался о возвращении полузащитника Арсена Захарьяна, выступающего за российский клуб «Реал Сосьедад». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Захарян вышел на поле в матче четвертого тура чемпионата Испании против мадридского «Реала». Это была его первая игра с февраля.
По словам Пивоварова, выход Захарьяна на поле — очень хорошая новость. Он отметил, что внимательно следит за карьерой Арсена и пожелал, чтобы его деятельность продолжалась в положительном направлении.
В текущем сезоне 22-летний футболист сыграл в Ла Лиге всего в одном матче. Следующий матч «Реал Сосьедад» проведет 19 сентября против «Бетиса».
Эти данные важны для футбольных болельщиков, поскольку дальнейшая карьера Захарьяна вызывает большой интерес.