Futbolchi uzoq vaqt turli jarohatlardan davolanib, 2024/2025 mavsumida faqat to‘rt o‘yinda maydonga tushgan edi. Klub matbuot kotibi Yon Adlerning so‘zlariga ko‘ra, barcha jamoa a’zolari Arsenning maydonga qaytishidan juda xursand.
Ular uning jamoa uchun muhim o‘yinchiga aylanishiga ishonishadi. Shuningdek, Adler ta’kidlashicha, Zaxaryan ko‘proq o‘yin amaliyotini olish uchun mashg‘ulotlarda ko‘proq mehnat qilishi va murabbiylar shtabini o‘zining tayyorligi bilan ishontirishi lozim.
Kecha u La Liga to‘rtinchi turida Madridning Real jamoasi bilan o‘yinda zaxiradan maydonga tushdi. Arsenning o‘yinda aniq natijasi bo‘lmadi, jamoa esa 1:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi.

Реал Сосьедад ожидает возвращения Захарьяна на поле
Команда Реал Сосьедад высказалась о российском полузащитнике Арсене Захаряне, который вернулся на поле в феврале 2025 года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболист долгое время восстанавливался после различных травм и в сезоне 2024/2025 сыграл всего в четырёх матчах. По словам пресс-секретаря клуба Йона Адлера, все члены команды очень рады возвращению Арсена на поле.
Они верят, что он станет важным игроком для команды. Также Адлер отметил, что Захарян должен больше работать на тренировках, чтобы получить игровую практику и убедить тренерский штаб в своей готовности.
Вчера он вышел на поле с заменой в матче четвёртого тура Ла Лиги против мадридского Реала. У Арсена не было заметных результатов в игре, а команда проиграла со счётом 1:2.