Slot Isakning «Bernli»ga qarshi o‘yinda yo‘qligini tushuntirdi
«Liverpul» bosh murabbiyi Arne Slot «qizillar» hujumchisi Aleksander Isakning Angliya Premer Ligasi to‘rtinchi turida «Bernli»ga qarshi o‘yinida maydonga tushmasligini ma’lum qildi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Shvetsiyalik yangi futbolchi ushbu o‘yinga arizaga kiritilmagan. Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, Isak «Nyukasl» bilan birga mashg‘ulotlarda ishtirok etmagan, so‘ngra terma jamoaga ketib, maydonda atigi 15-20 daqiqa o‘ynagan.
Shu sababli unga to‘liq bir hafta mashg‘ulot o‘tkazish foydaliroq deb topilgan, har safar besh o‘ndan o‘n daqiqagacha o‘ynash o‘rniga. Slot shuningdek, Isak Madridning «Atletiko» jamoasiga qarshi Chempionlar Ligasi o‘yinida qatnashishini bildirdi.
Eslatib o‘tamiz, Isak bu yozda «Liverpul»ning eng qimmat transferi bo‘ldi. Klub «Nyukasl»ga hujumchi uchun 145 million yevro to‘ladi.

Слот объяснил отсутствие Исака в матче против «Бернли»
Главный тренер «Ливерпуля» Арне Слот сообщил, что нападающий «красных» Александр Исак не выйдет на поле в матче четвёртого тура Английской Премьер-лиги против «Бернли». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Шведский новичок не был включён в заявку на эту игру. По словам тренера, Исак не тренировался вместе с «Ньюкаслом», затем отправился в сборную и провёл на поле всего 15-20 минут.
По этой причине было решено, что для него будет полезнее провести полноценную неделю тренировок, вместо того чтобы играть по 5-10 минут каждый раз. Слот также сообщил, что Исак примет участие в матче Лиги чемпионов против мадридского «Атлетико».
Напомним, что Исак стал самым дорогим трансфером «Ливерпуля» этим летом. Клуб заплатил «Ньюкаслу» 145 миллионов евро за нападающего.