Kalabriya Milan futbolchilarini qo‘llab-quvvatladi finalda
O‘tgan may oyida «Bolonya» jamoasi Italiya Kubogini qo‘lga kiritdi va finalda «Milan»ni mag‘lub etdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Shu paytda «Bolonya» safida o‘ynagan Davide Kalabriya uchun bu katta sinov bo‘ldi, chunki u ko‘p yillar davomida aynan «Milan»da to‘p surgan va hatto jamoa sardori bo‘lgan edi. Italiyaning La Gazzetta Dello Sport nashriga bergan intervyusida u final o‘yini tugagach, o‘z his-tuyg‘ulari haqida so‘zlab berdi.
Kalabriya final pufagani eshitilganda tizzasiga yiqilganini, o‘sha paytda boshidan turli fikrlar o‘tgani va sobiq jamoadoshlarini o‘ylab, ularni qo‘llab-quvvatlashga harakat qilganini ta’kidladi. U «Milan»ga bo‘lgan muhabbati sabab bayram qilish unga oson bo‘lmaganini aytdi.

Калабрия поддержала футболистов Милана в финале
В прошлом мае команда «Болонья» завоевала Кубок Италии, победив в финале «Милан». Об этом сообщил Euro-football.ru.
Для Давиде Калабрии, который в то время играл за «Болонью», это было серьёзным испытанием, так как он много лет выступал именно за «Милан» и даже был капитаном команды. В интервью итальянскому изданию La Gazzetta Dello Sport он рассказал о своих чувствах после окончания финального матча.
Калабрия отметил, что когда прозвучал финальный свисток, он опустился на колени, в голове промелькали разные мысли, и он пытался поддержать своих бывших товарищей по команде. Он сказал, что из-за своей любви к «Милану» ему было нелегко праздновать победу.