Darvozabon Andre Onana "Trabzonspor" jamoasini "Fenerbahche"ga qarshi o‘yinda og‘ir mag‘lubiyatdan saqlab qoldi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv "kanareykalar"ning eng kam hisobdagi g‘alabasi bilan yakunlandi, ammo hisob ancha katta bo‘lishi mumkin edi. Istanbul jamoasi 29 marta zarba berib, shulardan 9 tasi darvoza tomon yo‘naltirilgan, "Trabzonspor" esa faqat bitta zarba bilan cheklangan.
Kamerunlik darvozabon sakkiz marta ajoyib to‘pni to‘xtatib, mashhur statistik portal WhoScored tomonidan eng yaxshi bahoga sazovor bo‘ldi. "Fenerbahche"ning yagona golini birinchi bo‘lim oxirida Yussef en-Nesiri kiritdi.
Shuni ta’kidlash lozimki, mehmonlar jamoasi 20-daqiqadan boshlab kamchilikda o‘ynadi. Yakshanba kuni bo‘lib o‘tgan ushbu o‘yinda Andre Onana "Trabzonspor" safida ilk bor maydonga tushdi.
Turkiya klubi uni "Manchester Yunayted"dan ijaraga oldi. Bu o‘yin darvozabon uchun yangi jamoada ilk tajriba bo‘ldi.

Андре Онана дебютировал в «Трабзонспоре»
Вратарь Андре Онана спас команду «Трабзонспор» от тяжелого поражения в матче против «Фенербахче». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась минимальной победой «канареек», однако счет мог быть значительно крупнее. Стамбульская команда нанесла 29 ударов, из которых 9 были в створ ворот, тогда как «Трабзонспор» ограничился лишь одним ударом.
Камерунский вратарь восемь раз великолепно отразил удары и был признан лучшим игроком по версии известного статистического портала WhoScored. Единственный гол «Фенербахче» забил в конце первого тайма Юсеф Эн-Несири.
Стоит отметить, что гости играли в меньшинстве с 20-й минуты. В воскресном матче Андре Онана впервые вышел на поле в составе «Трабзонспора».
Турецкий клуб взял его в аренду у «Манчестер Юнайтед». Эта игра стала для вратаря первым опытом в новой команде.