«Barselona» jamoasining bosh murabbiyi Hans-Diter Flik avgust oyidagi o‘yinlardan norozi edi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U jamoaning o‘yin darajasi kutganidan past bo‘lganini ta’kidladi. 14 sentabr, yakshanba kuni, kataloniyalik katta jamoa La Liga to‘rtinchi turida «Valensiya»ni 6:0 hisobida mag‘lub etdi.
Nemis mutaxassisi o‘yinchilarning ushbu o‘yindagi natijasini yuqori baholadi, avvalgi uchta turdagi o‘yinlarga esa tanqidiy qaradi. Sport nashrining ma’lumotlariga ko‘ra, murabbiy milliy jamoalar o‘yinlari oldidan futbolchilarga ogohlantirish bergan.
U ayniqsa «Rayo Valyekano» bilan kechgan va 1:1 hisobida tugagan o‘yinni qoniqarli deb hisoblamadi. Hozirda «Barselona» musobaqa jadvalida 10 ochko bilan ikkinchi o‘rinda turibdi.
Ulardan faqat Madridning «Real» jamoasi oldinda bo‘lib, 12 ochkoga ega. Jamoaning keyingi o‘yinlari va natijalari murabbiy va muxlislar tomonidan katta e’tibor bilan kuzatilmoqda.

Флик предупредил футболистов перед международной паузой
Главный тренер команды «Барселона» Ханс-Дитер Флик был недоволен играми в августе. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Он отметил, что уровень игры команды был ниже ожидаемого. 14 сентября, в воскресенье, каталонский большой клуб в четвертом туре Ла Лиги разгромил «Валенсию» со счётом 6:0.
Немецкий специалист высоко оценил результат игроков в этой игре, а предыдущие три тура критически. По данным спортивного издания, тренер предупредил футболистов перед играми национальных сборных.
Особенно он не счёл удовлетворительной игру с «Райо Вальекано», которая завершилась со счётом 1:1. В настоящее время «Барселона» занимает второе место в турнирной таблице с 10 очками.
Впереди только мадридский «Реал», у которого 12 очков. Следующие игры и результаты команды внимательно отслеживаются тренером и болельщиками.