Rakitich Italiyada o‘ynamagani uchun afsuslanadi
Luka Modrichning Seriya Ada birinchi golini urishi bilan bog‘liq muvaffaqiyatlarini ko‘rib, uning vatandoshi Ivan Rakitich Seriya Ada o‘ynamaganligi uchun afsus bildirib o‘tgan. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Rakitich o‘z faoliyatidan mamnunligini aytgan, biroq Seriya Ada o‘ynash imkoniyati unga nasib qilmaganini ta’kidlagan. Shuningdek, u Zlatan Ibragimovich bilan birga maydonda bo‘lmaganini aytgan.
Rakitich Ibragimovichni maydonda ko‘rsatgan o‘yini va maydon tashqarisidagi fazilatlari uchun qadrlashini bildirgan. Uning so‘zlari pianetamilan.it sayti tomonidan keltirilgan.
Ivan Rakitich asosan Ispaniyada faoliyat yuritgan, ayniqsa, «Barselona» va «Sevilya» kabi mashhur klublarda o‘ynagan. U o‘zining professional faoliyati davomida yuqori darajadagi o‘yin ko‘rsatgan va ko‘plab muxlislar e’tiborini qozongan.
Rakitichning Seriya Ada o‘ynamaganligi uning faoliyatidagi yagona kamchilik sifatida ko‘riladi. Shu bilan birga, u o‘zining boshqa yutuqlari bilan futbol olamida hurmatga sazovor bo‘lgan.

Ракитич сожалеет, что не играл в Италии
Наблюдая за успехами Лука Модрича, который забил свой первый гол в Серии А, его соотечественник Иван Ракитич выразил сожаление, что не играл в Серии А. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ракитич заявил, что доволен своей карьерой, однако подчеркнул, что у него не было возможности сыграть в Серии А. Также он отметил, что не выходил на поле вместе с Златаном Ибрагимовичем.
Ракитич выразил признательность Ибрагимовичу за его игру на поле и качества вне его. Его слова приведены сайтом pianetamilan.it.
Иван Ракитич в основном выступал в Испании, особенно в таких известных клубах, как «Барселона» и «Севилья». В течение своей профессиональной карьеры он демонстрировал высокий уровень игры и завоевал внимание многих болельщиков.
Отсутствие выступлений Ракитича в Серии А рассматривается как единственный недостаток в его карьере. Вместе с тем, он заслужил уважение в футбольном мире своими другими достижениями.