Valensiya sardori "Barselona"ga mag‘lubiyatni tahlil qildi
Valensiya jamoasining sardori, himoyachi Xose Gaya La Liga to‘rtinchi turida Kataloniya jamoasi Barselona bilan o‘tkazilgan o‘yinda qattiq mag‘lubiyatga uchraganidan so‘ng fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ular o‘yinni 0:6 hisobida yutqazishdi. Gaya ta’kidlashicha, jamoa Barselonaning bosimini oldindan bilgan va shunga mos tayyorgarlik ko‘rgan.
Biroq raqib jamoa ularning kuchli tomonlarini yaxshi o‘rgangan bo‘lib, unga qarshi turish qiyin bo‘lgan. Bu natija jamoa uchun og‘riqli bo‘ldi.
Himoyachi jamoa kuch to‘plab, oldinga intilishi kerakligini aytdi. To‘rt turdan so‘ng Valensiya 4 ochko bilan La Liga jadvalida 15-o‘rinni egallab turibdi.

Валенсийский капитан проанализировал поражение от "Барселоны"
Капитан команды Валенсия, защитник Хосе Гайя, поделился своими мыслями после тяжелого поражения в четвертом туре Ла Лиги в матче с каталонской командой Барселона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Они проиграли игру со счетом 0:6. Гайя отметил, что команда заранее знала о давлении со стороны Барселоны и подготовилась соответствующим образом.
Однако соперник хорошо изучил их сильные стороны, и противостоять ему было сложно. Этот результат стал болезненным для команды.
Защитник сказал, что команда должна набраться сил и стремиться вперед. После четырех туров Валенсия занимает 15-е место в таблице Ла Лиги с 4 очками.