Erik Abidal o‘limi haqidagi mish-mishlarga javob berdi
Sobiq «Barselona» futbolchisi Erik Abidal haqida tarqalgan noxush mish-mishlarga munosabat bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U haqida vafot etgani haqidagi ma’lumotlar noto‘g‘ri ekanligi aytildi. Abidal o‘zining ijtimoiy tarmoqlardagi sahifasida oilasi bilan birga ekanligini, sog‘ligi yaxshi ekanligini ma’lum qildi.
U hurmat va e’tiborni qadrlash kerakligini ta’kidladi hamda muxlislariga minnatdorchilik bildirdi. 2011 yilda Abidalda jiddiy saraton kasalligi aniqlangan va unga jigar ko‘chirish operatsiyasi o‘tkazilgan.
Shunga qaramay, u faoliyatini davom ettirdi. «Barselona» jamoasi safida u jami 193 ta o‘yinda maydonga tushib, ikki gol urdi va o‘n nafar hamkasbiga golga uzatma berdi.
11 sentabr kuni Abidal 46 yoshga to‘ldi. Uning sog‘ligi va hayoti haqida noto‘g‘ri ma’lumotlarga ishonmaslik, faqat rasmiy manbalarga tayanish muhimdir.

Эрик Абидаль ответил на слухи о своей смерти
Бывший футболист «Барселоны» Эрик Абидаль прокомментировал неприятные слухи, которые распространялись о нем. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Было заявлено, что информация о его смерти является неверной. Абидаль сообщил на своей странице в социальных сетях, что находится вместе с семьей и что его здоровье в порядке.
Он подчеркнул важность уважения и внимания, а также выразил благодарность своим поклонникам. В 2011 году у Абидаля был диагностирован серьезный рак, и ему была проведена операция по пересадке печени.
Несмотря на это, он продолжил свою карьеру. В составе команды «Барселона» он сыграл в общей сложности 193 матчах, забил два гола и отдал голевые передачи десяти своим товарищам по команде.
11 сентября Абидаль отметил свое 46-летие. Важно не верить ложной информации о его здоровье и жизни, а опираться только на официальные источники.