Barselona futbolchilari o‘yindan keyin yuvina olmadi
«Barselona» Ispaniya chempionatida o‘z navbatdagi o‘yinni a’lo darajada o‘tkazib, «Valensiya» jamoasiga qarshi olti gol urdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu g‘alaba jamoaning kuchini yana bir bor namoyish etdi. Biroq, o‘yin Johan Kroyf nomidagi kichik stadionda bo‘lib o‘tganligi sababli, o‘yindan keyin kutilmagan muammolar yuzaga keldi.
G‘olib jamoa futbolchilari texnik nosozlik tufayli dushxonalarda suv bo‘lmagani uchun yuvina olishmadi. Bu haqida El Desmarque nashri xabar berdi.
Ko‘pchilik futbolchilar o‘yinni yakunlagan holatda uylariga qaytishga majbur bo‘lishdi. Bu holat ularning tezroq «Kamp Nou» stadioniga qaytib, o‘z sharoitlarida mashq qilish istagini oshirishi aniq.
Keyingi o‘yinni «Barselona» yakshanba kuni uy maydonida «Xetafe»ga qarshi o‘tkazadi va ehtimol u yerda ham shunday sharoitlar bo‘lishi mumkin. Shunga qaramay, jamoa o‘z maqsadlaridan voz kechmaydi va yangi g‘alabalar sari intiladi.

Футболисты Барселоны не смогли помыться после игры
«Барселона» провела очередной матч в чемпионате Испании на высшем уровне, забив шесть голов команде «Валенсия». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эта победа вновь продемонстрировала силу команды. Однако, поскольку игра проходила на малом стадионе имени Йохана Кройфа, после матча возникли неожиданные проблемы.
Игроки победившей команды не смогли помыться из-за технических неполадок — в душевых не было воды. Об этом сообщил портал El Desmarque.
Большинство футболистов были вынуждены возвращаться домой сразу после окончания матча. Эта ситуация, без сомнения, усилила их желание как можно скорее вернуться на стадион «Камп Ноу» и тренироваться в привычных условиях.
Следующий матч «Барселона» проведёт в воскресенье на домашнем поле против «Хетафе», и, возможно, там тоже будут подобные условия. Тем не менее, команда не откажется от своих целей и будет стремиться к новым победам.