Di Mariya burchak zarbasidan to‘g‘ridan-to‘g‘ri gol urdi
37 yoshli Anxel di Mariya Argentina chempionatida o‘zining noyob mahorati bilan muxlislarning e’tiborini qozonishda davom etmoqda. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
O‘tgan dam olish kunlari uning jamoasi "Rosario Sentral" "Boka Xunior" bilan uchrashdi. "Boka" jamoasi birinchi bo‘lib gol urdi va oldinga chiqdi, biroq tez orada "Rosario" maydonning o‘ng tomonida burchak zarbasi oldi.
Di Mariya chap oyog‘i bilan ajoyib zarba berib, to‘pni to‘g‘ridan-to‘g‘ri raqib darvozasiga yo‘naltirdi. Bu uning joriy mavsumdagi to‘rtinchi goli bo‘ldi.
Burchak zarbasidan to‘g‘ridan-to‘g‘ri gol urishi esa uning yorqin faoliyatidagi ikkinchi holatdir. Qiziqarli jihati shundaki, birinchi bunday golni u yaqinda, 2023 yilda "Benfika" safida "RB Zaltsburg"ga qarshi Chempionlar ligasi o‘yinida amalga oshirgan.

Ди Мария забил прямым ударом с углового
37-летний Анхель ди Мария продолжает привлекать внимание болельщиков своим уникальным мастерством в чемпионате Аргентины. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На прошлых выходных его команда "Росарио Сентраль" встретилась с "Бока Хуниорс". Команда "Бока" первой забила гол и вышла вперёд, но вскоре "Росарио" получила угловой с правой стороны поля.
Ди Мария великолепно пробил левым ногой и направил мяч прямо в ворота соперника. Это был его четвёртый гол в текущем сезоне.
Прямой гол с углового стал для него вторым в яркой карьере. Интересно, что первый такой гол он забил недавно, в 2023 году, выступая за "Бенфику" в матче Лиги чемпионов против "РБ Зальцбург".