Iqtidorli qanot himoyachisi La Liga doirasidagi «Valensiya»ga qarshi o‘yinni o‘tkazib yubordi va ko‘rinishidan, Chempionlar Ligasi doirasidagi «Nyukasl»ga qarshi o‘yinda ham maydonga tusholmaydi. Shanba kuni o‘tgan matbuot anjumanida «Barselona» bosh murabbiyi Hans-Diter Flik Ispaniya terma jamoasini tanqid qildi.
Nemis mutaxassis terma jamoada sentyabr oyida Yamalga ko‘p o‘yin vaqti berilganini, biroq futbolchining muammolari haqida xabardor bo‘linganini aytdi. Marca nashrining xabar berishicha, «Barselona» sport direktori Deku hozirda Ispaniya Qirollik futbol federatsiyasi texnik direktori Aitor Karank bilan muzokaralar o‘tkazishni rejalashtirmoqda.
Muzokaralarning asosiy maqsadi klub va terma jamoa o‘rtasidagi muloqot protokollarini yaxshilashdir. Bu ish futbolchilarning sog‘lig‘i va jamoalar o‘rtasidagi hamkorlikni mustahkamlashga qaratilgan.
Shu tariqa, kelgusida o‘xshash muammolar oldini olish va futbolchilarning holatini yaxshiroq nazorat qilish ko‘zda tutilmoqda.

Деку начинает переговоры после ситуации на Ямале
Талантливый крайний защитник пропустил матч Ла Лиги против «Валенсии» и, по всей видимости, не выйдет на поле в матче Лиги чемпионов против «Ньюкасла». На пресс-конференции в субботу главный тренер «Барселоны» Ханс-Дитер Флик раскритиковал сборную Испании.
Немецкий специалист отметил, что в сентябре Ямал получил много игрового времени в сборной, однако были осведомлены о проблемах футболиста. По информации издания Marca, спортивный директор «Барселоны» Деку планирует провести переговоры с техническим директором Королевской федерации футбола Испании Айтором Каранкой.
Основная цель переговоров — улучшение протоколов взаимодействия между клубом и сборной. Эта работа направлена на здоровье игроков и укрепление сотрудничества между командами.
Таким образом, планируется предотвращать подобные проблемы в будущем и лучше контролировать состояние футболистов.