Arteta Jekeresh rotatsiyasi haqida fikr bildirdi
Londonning Arsenal jamoasi bosh murabbiyi Mikel Arteta jamoaning markaziy hujumchisi Viktor Dyokeresh haqida fikr bildirdi va uning o‘yindagi rotatsiyasi mumkinligi haqida gapirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Arteta so‘zlariga ko‘ra, oxirgi o‘yinda Forestga qarshi Merino hujumchi pozitsiyasida o‘ynadi. Jamoada Leo Trossar kabi bu pozitsiyada o‘ynay oladigan boshqa futbolchilar ham bor.
Shuningdek, murabbiylar turli taktikalarning mavjudligini va ularni jamoaga moslashtirish imkoniyatlarini ta’kidladi. Hozirgi paytda Viktor juda yaxshi o‘ynamoqda va bu holatdan u juda mamnun.
Viktor Dyokeresh Angliya Premer Ligasi to‘rt turida uchta gol urishga muvaffaq bo‘ldi. Ikkinchi turda u Leeds darvozasiga ikki bor zarba berdi, to‘rtinchi turda esa Nottingham Forestga qarshi bitta gol urdi.

Arteta высказался о ротации Жекереша
Главный тренер лондонского «Арсенала» Микель Артета высказался о центральном нападающем команды Викторе Дьокереше и возможности его ротации в игре. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Артеты, в последнем матче против «Фореста» Мерино играл на позиции нападающего. В команде есть и другие футболисты, способные играть на этой позиции, например, Лео Троссар.
Также тренер подчеркнул наличие различных тактик и возможность адаптировать их под команду. В настоящее время Виктор играет очень хорошо, и он очень доволен этой ситуацией.
Виктор Дьокереш забил три гола в четырех турах Английской Премьер-лиги. Во втором туре он дважды поразил ворота «Лидса», а в четвертом туре забил один гол в матче против «Ноттингем Форест».
16 сентября команда «Арсенал» выйдет на поле в первом туре группового этапа Лиги чемпионов в Бильбао против «Атлетика». Эта игра считается одним из важных матчей команды на европейской арене.