Seshanba kuni kechqurun Xabi Alonso «Real» jamoasining bosh murabbiyi sifatida Yevropa Chempionlar Ligasi doirasidagi birinchi o‘yinni o‘tkazadi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uning raqibi «Marsel» jamoasi bo‘ladi. Alonso ushbu o‘yinga tayyorgarlik jarayoni haqida savolga javob berdi.
«Qanday tayyorlanyapmiz? Chempionlar Ligasi o‘yinlariga xos bo‘lgan hayajon bilan.
Bu turnir klub va «Bernabeu» stadioni uchun alohida ahamiyatga ega, tarixiy jihatdan ham. Bu esa bizni yanada ko‘proq ruhlantiradi.
Muxlislar Yevropa mavsumining boshlanishini intiqlik bilan kutmoqda. Ertaga bizni juda kuchli va talabchan raqib kutmoqda.
Yuqori darajadagi raqibga qarshi yaxshi o‘yin ko‘rsatishga umid qilamiz», dedi Alonso matbuot anjumanida. «Real» va «Marsel» o‘rtasidagi uchrashuv 16 sentabr kuni Moskva vaqti bilan soat 22:00 da boshlanadi.

Хаби Алонсо оценил свой дебют в Лиге чемпионов
Во вторник вечером Хаби Алонсо проведет свой первый матч в Лиге чемпионов в качестве главного тренера команды «Реал». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Его соперником станет команда «Марсель». Алонсо ответил на вопрос о процессе подготовки к этой игре.
«Как мы готовимся? С волнением, характерным для матчей Лиги чемпионов.
Этот турнир имеет особое значение для клуба и стадиона «Бернабеу», также с исторической точки зрения. Это еще больше нас вдохновляет.
Фанаты с нетерпением ждут начала европейского сезона. Завтра нас ждет очень сильный и требовательный соперник.
Мы надеемся показать хорошую игру против соперника высокого уровня», — сказал Алонсо на пресс-конференции. Матч между «Реалом» и «Марселем» начнется 16 сентября в 22:00 по московскому времени.