Sobiq “Manchester Yunayted” futbolchisi Ueyn Runi jamoaning o‘yinini baholadi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Yakshanba kuni “Qizil shaytonlar” “Manchester Siti”ga 0:3 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Runi klub uchun eng muhimi uning holati yaxshi bo‘lishini istashini ta’kidladi.
Eng qiyin vazifa jamoa va murabbiyni qo‘llab-quvvatlash bilan birga halol bo‘lishdir, dedi u. Muxlislar aqlsiz emas, “Siti” o‘yin sifatini yuqori darajada namoyish eta olmadi.
U fikricha, bu Manchester derbisining so‘nggi yillarda eng yomon o‘yinlaridan biri bo‘ldi va “Siti” ham bunga o‘z ta’sirini ko‘rsatdi. Shunga qaramay, ular 3:0 hisobida g‘alaba qozondi.
Yangi o‘yin uslubini joriy etishda asosiy maqsad g‘alaba qozonishdir. Afsuski, so‘nggi yillarda jamoa o‘rtacha har o‘yinda bitta ochkodan ko‘proq to‘play olmayapti.
Bunday natijalar bilan ayrim mavsumlarda jamoalar Angliya Premer Ligasi tarkibidan tushib qolgan. “Manchester Yunayted” hozirgi vaqtda to‘rt turda 4 ochko yig‘ib, musobaqa jadvalida 14-o‘rinda bormoqda.
Runi “Manchester Siti”ga 1:6 hisobida mag‘lub bo‘lgan o‘yindan so‘ng, bayramni bekor qilish kerak edi, deb ta’kidladi. Bu fikrlar BBC podkastida aytildi.

Руни: Манчестер Юнайтед может вылететь из АПЛ
Бывший футболист «Манчестер Юнайтед» Уэйн Руни оценил игру команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В воскресенье «Красные дьяволы» проиграли «Манчестер Сити» со счётом 0:3. Руни подчеркнул, что для клуба главное — чтобы у него было всё в порядке.
Самая сложная задача — быть честным, поддерживая команду и тренера, сказал он. Болельщики не глупы, «Сити» не смог показать высокий уровень игры.
По его мнению, это был один из худших матчей манчестерского дерби за последние годы, и «Сити» тоже повлиял на это. Тем не менее, они выиграли со счётом 3:0.
Основная цель при внедрении нового стиля игры — побеждать. К сожалению, в последние годы команда в среднем набирает чуть больше одного очка за игру.
С такими результатами в некоторых сезонах команды вылетали из Английской Премьер-Лиги. «Манчестер Юнайтед» в настоящее время набрал 4 очка в четырёх турах и занимает 14-е место в турнирной таблице.
Руни отметил, что после поражения от «Манчестер Сити» со счётом 1:6 праздник нужно было отменить. Эти слова прозвучали в подкасте BBC.
В целом Уэйн Руни критически оценил текущее состояние команды и выразил надежду на улучшение в будущем.