Levandovski Yamalni eng iste’dodli futbolchi deb atadi
U birinchi mashg‘ulotda Lamin bilan tanishganida, futbolchining yoshini 15 da edi. Levandovski aytishicha, Lamin tajribali chap himoyachiga qarshi o‘ynab, o‘z xohlaganicha harakat qilgan.
U bunday yoshdagi iste’dodli o‘yinchini ilgari ko‘rmaganini ta’kidladi. Ispaniyalik hujumchi 2023 yildan buyon «Barselona»ning asosiy jamoasida faoliyat yuritmoqda.
Lamin Yamal hozirga qadar katalon klubida 109 ta o‘yinda maydonga tushib, 27 ta gol urgan va 37 ta golga uzatma bergan. La Liga musobaqasining to‘rtinchi turidan so‘ng, Hans-Diter Flik boshchiligidagi jamoa 10 ochko bilan musobaqa jadvalida ikkinchi o‘rinda bormoqda.
Lamin Yamalning jamoaga qo‘shgan hissasi va yoshiga qaramay o‘zini ko‘rsatishi «Barselona» uchun katta ijobiy omil hisoblanadi. Bu futbolchi kelajakda yanada yuqori natijalarga erishish imkoniyatiga ega ekanligini bildiradi.
Jamoa va murabbiylar uning imkoniyatlarini to‘liq ochib berishga intilmoqda. Shuningdek, La Liga musobaqasida ham «Barselona»ning o‘rinini mustahkamlash uchun harakatlar davom etmoqda.

Левандовски назвал Ямал самым талантливым футболистом
Основной нападающий команды «Барселона» Роберт Левандовски высоко оценил игру 18-летнего защитника Ламина Ямала. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Когда он познакомился с Ламином на первой тренировке, тому было 15 лет. По словам Левандовски, Ламин играл против опытного левого защитника и действовал так, как хотел.
Он подчеркнул, что раньше не видел такого талантливого игрока в таком возрасте. Испанский нападающий выступает в основном составе «Барселоны» с 2023 года.
Ламин Ямал до сих пор провел за каталонский клуб 109 матчей, забил 27 голов и отдал 37 результативных передач. После четвертого тура Ла Лиги команда под руководством Ханса-Дитера Флика занимает второе место в турнирной таблице с 10 очками.
Вклад Ламина Ямала в команду и его проявления несмотря на молодой возраст являются большим положительным фактором для «Барселоны». Это говорит о том, что у футболиста есть возможность достигать еще более высоких результатов в будущем.
Команда и тренеры стремятся полностью раскрыть его потенциал. Также продолжаются усилия по укреплению позиций «Барселоны» в Ла Лиге.