Alonso: Mbappe "Real" uchun muhim yetakchi hisoblanadi
Alonso Mbappeni jamoaning yetakchilaridan biri deb atadi va uning xarakteri, tajribasi hamda jamoaga ta’siri katta ekanligini ta’kidladi. Unga ko‘ra, Kilian jamoa uchun muhim shaxs bo‘lib, uning orqasidan butun jamoa borishi mumkin.
Alonso barcha uchun bu yangi loyiha endigina boshlanayotganini va Mbappening asosiy maqsadlaridan biri Chempionlar Ligasida g‘olib chiqish ekanligini aytdi. Murabbiy shuningdek, Mbappening bu musobaqa haqida hech qanday tashvishi yo‘qligini va uni bu yo‘lda muhim qism sifatida ko‘rishini ta’kidladi.
Yaqinda bo‘lib o‘tadigan birinchi bosqich o‘yini doirasida "Real" jamoasi Fransiyaning "Marsel" jamoasini qabul qiladi. Ushbu o‘yin 16 sentabr, seshanba kuni bo‘lib o‘tadi.
Alonso va jamoasi ushbu musobaqada muvaffaqiyatga erishishni istashadi va bunga ishonch bilan qarashmoqda.

Алонсо: Мбаппе является важным лидером для "Реала"
Перед началом Лиги чемпионов УЕФА главный тренер команды «Реал» Хаби Алонсо поделился своими мыслями о нападающем Килиане Мбаппе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Алонсо назвал Мбаппе одним из лидеров команды и подчеркнул, что его характер, опыт и влияние на команду очень велики. По его словам, Килиан является важной фигурой для команды, за которой может следовать вся команда.
Алонсо отметил, что для всех это новый проект, который только начинается, и одной из основных целей Мбаппе является победа в Лиге чемпионов. Тренер также подчеркнул, что у Мбаппе нет никаких опасений по поводу этого турнира, и он рассматривает его как важную часть команды на этом пути.
В ближайшем первом матче «Реал» примет французский клуб «Марсель». Эта игра состоится во вторник, 16 сентября.