Xabi Alonso doping testlari sabab mashg‘ulot kechikdi
Dushanba kuni "Real" jamoasining mashg‘uloti rejalashtirilgan vaqtdan kech boshlanishiga klub hududiga kelgan mutaxassislar tomonidan doping uchun tahlillar olinishi sabab bo‘ldi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Madrid jamoasi bosh murabbiyi Xabi Alonso bu holat bo‘yicha o‘z fikrini bildirdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, bunday vaziyatlar ularning nazoratida emas va La Liga protokollari asosida amalga oshiriladi.
Bugun shunday holat yuz berdi va mashg‘ulot boshlanishi biroz kechikdi. Alonso ta’kidlaganidek, buni jamoa boshqarolmaydi.
Hozirda Xabi Alonso futbolchilarni Chempionlar ligasining birinchi turida "Marsel" jamoasiga qarshi o‘ynaladigan uy uchrashuviga tayyorlamoqda. O‘yin 16 sentabr, seshanba kuni bo‘lib o‘tadi.
Jamoa ushbu o‘yinga jiddiy tayyorgarlik ko‘rmoqda va muxlislar oldida yaxshi natija ko‘rsatishga intilmoqda. Mashg‘ulotlarning kechikishi jamoaning umumiy rejasiga ta’sir qilmagan va murabbiylar o‘yin uchun barcha zarur choralarni ko‘rmoqda.

Хаби Алонсо из-за допинг-тестов задержался на тренировке
В понедельник тренировка команды "Реал" началась позже запланированного времени из-за того, что специалисты, прибывшие на территорию клуба, взяли анализы на допинг. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Главный тренер мадридской команды Хаби Алонсо высказался по этому поводу. По его словам, такие ситуации не находятся под их контролем и проводятся согласно протоколам Ла Лиги.
Сегодня произошел именно такой случай, и начало тренировки немного задержалось. Как отметил Алонсо, команда не может управлять этим процессом.
В настоящее время Хаби Алонсо готовит футболистов к домашнему матчу первого тура Лиги чемпионов против команды "Марсель". Игра состоится 16 сентября, во вторник.
Команда серьезно готовится к этой игре и стремится показать хороший результат перед болельщиками. Задержка тренировки не повлияла на общий план команды, и тренеры принимают все необходимые меры для подготовки к матчу.