Flik "Barselona" va "Nyukasl" o‘rtasidagi uchrashuvni baholadi
«Barselona» joriy mavsumdagi Chempionlar Ligasi musobaqasining birinchi o‘yiniga tayyorgarlik ko‘rmoqda. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 18 sentabr kuni «Nyukasl» maydonida bo‘lib o‘tadi. Bu o‘yin umumiy bosqichning dastlabki turiga to‘g‘ri keladi.
O‘tgan mavsumda «Barselona» Angliyada hech qanday o‘yinda ishtirok etmagan. Bu esa jamoaga yangi tajriba bo‘lib xizmat qiladi, deb hisoblaydi murabbiy Flik.
«Nyukasl» stadioni juda chiroyli va qulay ekanligi ta’kidlanmoqda. Yakshanba kuni «Barselona» La Liga to‘rtinchi turida «Valensiya» jamoasini 6:0 hisobida mag‘lub etdi.
O‘tgan mavsumda «ko‘k-binafsha» jamoasi Chempionlar Ligasi yarim finaliga yetib bordi, ammo ikki o‘yinning umumiy hisobida Milanning «Inter» jamoasiga 6:7 hisobida imkoniyatni boy berdi. Finalda esa italyan klubi «PSJ»ga 0:5 hisobida yirik mag‘lubiyatga uchradi.

Флик оценил матч между "Барселоной" и "Ньюкаслом"
«Барселона» готовится к первому матчу текущего сезона Лиги чемпионов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча состоится 18 сентября на поле «Ньюкасла». Эта игра соответствует первому туру группового этапа.
В прошлом сезоне «Барселона» не участвовала ни в одном матче в Англии. Тренер Флик считает, что это станет новым опытом для команды.
Отмечается, что стадион «Ньюкасла» очень красивый и удобный. В воскресенье «Барселона» в четвертом туре Ла Лиги разгромила «Валенсию» со счётом 6:0.
В прошлом сезоне «сине-гранатовые» дошли до полуфинала Лиги чемпионов, но по сумме двух матчей уступили миланскому «Интеру» со счётом 6:7. В финале итальянский клуб потерпел крупное поражение от «ПСЖ» со счётом 0:5.