Flik: Lopesning "Chelsi"ga o‘tmagani yaxshi bo‘ldi
«Barselona» jamoasi bosh murabbiyi Hans-Diter Flik yarim himoyachi Fermin Lopesning «Chelsi»ga o‘tmasligi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Angliya klubi yozgi transfer oynasining oxirgi kunlarida ispaniyalik futbolchini qo‘lga kiritishga qiziqish bildirgan, ammo kelishuv amalga oshmadi. Yakshanba kuni «Barselona» «Valensiya» jamoasini 6:0 hisobida mag‘lub etdi.
Ushbu o‘yinda eng yaxshi futbolchi deb Lopes tan olindi, u ikki bor gol urdi. Flikning so‘zlariga ko‘ra, transfer oynasining yopilishi unga va jamoaga faqat futbolga e’tibor qaratish imkonini berdi.
U Lopesning ajoyib o‘yinini ta’kidladi. Transfermarkt portali ma’lumotlariga ko‘ra, Fermin Lopesning bozor qiymati 50 million yevroga teng.
Bu holat jamoaning kelgusidagi rejalari va tarkibni mustahkamlash borasidagi strategiyasiga ta’sir ko‘rsatadi. Jamoa bosh murabbiyi o‘z futbolchilariga ishonch bildirgan holda, yangi mavsumga tayyorgarlikni davom ettirmoqda.

Flik: Хорошо, что Лопес не перешёл в "Челси"
Главный тренер команды «Барселона» Ханс-Дитер Флик высказался о том, что полузащитник Фермин Лопес не перешёл в «Челси». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Английский клуб проявлял интерес к испанскому футболисту в последние дни летнего трансферного окна, однако сделка не состоялась. В воскресенье «Барселона» разгромила команду «Валенсия» со счётом 6:0.
В этом матче Лопес был признан лучшим игроком, забив два гола. По словам Флика, закрытие трансферного окна позволило ему и команде сосредоточиться исключительно на футболе.
Он отметил выдающуюся игру Лопеса. Согласно данным портала Transfermarkt, рыночная стоимость Фермина Лопеса составляет 50 миллионов евро.
Эта ситуация влияет на будущие планы команды и стратегию укрепления состава. Главный тренер продолжает подготовку к новому сезону, выражая доверие своим футболистам.